Nakon samo godine izbivanja Getafe ponovno u Primeri

Marjan Kreševac • subota, 24.06.2017.

Iako je Tenerife imao prednost iz prvog susreta 1:0 to ni približno nije bilo dovoljno za ulazak u najviši rang španjolskog nogometa. Getafe je u uzvratu slavio s 3:1 i vratio se u Primeru...

U prvom ogledu doigravanja za ulazak u elitni razred španjolskog nogometa Tenerife je na svom stadionu slavio 1:0 pogotkom Jorgea Sáenza, ali tu prednost nije uspio sačuvati u uzvratnom susretu. Ruku na srce nije Tenerife imao ni priliku za čuvanje.

Stvari je na početne položaje vratio Alejandro Faurlin već u devetoj minuti susreta dovevši domaće u vodstvo. Radost zbog pogotka na tribinama nije se ni stišala, a domaći su u 12. minuti već lagano odškrinuli vrata Primere. Za 2:0 precizan je bio Dani Pacheco.

Svi na stadionu uključujući i gostujuće navijače vjerovali su da je nakon ovakvog otvaranja prolazak Tenerifea jednak najboljim ostvarenjima iz sfere znanstvene fantastike, ali igrači na terenu smogli su snage za oporavak i to kakav. !7. minuta i muk na stadionu Alfonso Pérez, Anthony Lozano smanjuje rezultat na 2:1.

Nakon tri pogotka u 17 minuta bilo bi za očekivati da se situacija na terenu malo smirila, ali igrači Getafea jurili su kao osice po terenu u želji da što prije vrate rezultat na svoju stranu i poklone 1. ligu svojim navijačima. Njihova nastojanja nisu ostala ne nagrađena, u 37. minuti Pacheco zabija svoj drugi pogodak koji se nakon posljednjeg sučevog zvižduka pokazao i kao presudan te osigurava svom klubu utakmice kontra Barcelone, Reala i ostalih velikana iz Primere.