Pobjeda Rijeke protiv osvajača ruskog Kupa, Istra 1961 nadoknadila dva gola zaostatka i odigrala remi

Petar Jenjić • petak, 30.06.2017.

Istra 1961 i Rijeka odigrali su nove pripremne utakmice u kojima su pokazale vrlo dobru igru. Prvak Hrvatske porazio je Lokomotiv Moskvu, osvajača ruskog Kupa, pogotkom Darija Župarića, dok je Istra odigrala 2:2 protiv rumunjskog Cluja nakon što je bila dva gola u zaostatku...

Pripremno razdoblje u Kranjskoj Gori nogometaši Rijeke zaključili su na najbolji mogući način, pobjedom protiv osvajača ruskog Kupa, Lokomotiv Moskve. Odlična igra riječke momčadi okrunjena je minimalnom pobjedom 1:0.

Rijeka se nametnula od samog početka i stvarala dosta problema protivničkoj obrani. Nagrada je stigla u 31. minuti kada je Josip Mišić ubacio iz slobodnog udarca, a Dario Župarić se najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu. Hrvatski prvak tako je okrunio terensku dominaciju.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajnije prigode za obje momčadi. Ruski je sastav imao nešto više posjed u svojim nogama, ali ništa konkretno nije napravio prema riječkim vratima.

Nogometaši Istre 1961 odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu protiv rumunjskog Cluja protiv kojeg su nadoknadili dva pogotka zaostatka i na kraju izvukli remi.

Cluj je došao u vodstvo u 16. minuti, strijelac je bio Billel Omrani koji je iz drugog pokušaja matirao vratara Istre. Osam minuta kasnije Saša Urošević je nespretno igrao rukom u kaznenom prostoru pa je rumunjski sastav dobio priliku povećati prednosti. Siguran je izvođač bio Jeremy Bokila.

Već u 27. minuti hrvatska je momčad smanjila zaostatak kada je jedan odbijanac u mrežu pospremio Dino Halilović koji je prije nekoliko dana potpisao dvogodišnji ugovor s ekipom iz Pule.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih događanja osim izjednačujućeg pogotka koji je stigao u 55. minuti. Najveći dio posla odradio je Tome Kitanovski i lijepo prošao pokraj suparničkih braniča, golman mu je obranio udarac, ali se na odbijancu našao Loren Maružin i postavio konačan rezultat.