Slab nastup i poraz Dinama od novog ruskog prvoligaša

Dario Dodić • utorak, 04.07.2017.

Nogometaši Dinama u drugoj su pripremnoj utakmici ubilježili poraz od Tosnog. Nakon pobjede protiv Mure u prvom susretu igrači Ivajla Peteva nisu impresionirali protiv sastava koji je ipak kvalitetniji od slovenskog...

Nakon uvjerljive pobjede protiv Mure u prvoj pripremnoj utakmici nogometaši Dinama razočarali su nastupom u drugom susretu, protiv novopečenog ruskog prvoligaša, Tosnog. Rusi nisu pokazali previše, ali bilo je to dovoljno protiv indisponiranih Modrih, slavili su pogotkom iz 30. minute susreta.

Utakmicu je nešto bolje otvorio Dinamo, ali vrlo brzo Rusi uspostavljaju ravnotežu i umrtvljuju igru Modrih. Zagrepčani su započeli u sljedećem sastavu: Livaković - Stojanović, Sigali, Rrahmani, Lecjaks - Antolić, Moro - Fiolić, Ćorić, Fernandes - Henriquez. Ante Ćorić igru je napustio već u 26. minuti, umjesto njega ušao je Gojak.

Nakon jalove inicijative Dinama do vodstva je došao ruski sastav. Igrala se 30. minuta, iz ničega se u šansi našao Zabolotnij, bježi obrani Dinama, izlazi pred Livakovića i smireno ga matira za, ispostavilo se, pobjednički gol Rusa.

Nakon postignutog gola Tosno se pametno postavilo čekajući priliku iz kontranapada. Dinamovci su im davali prilike, ali Rusi više nisu tresli mrežu hrvatskog doprvaka.

U nastavak je Petev ušao sa sljedećim sastavom: Zagorac – Stojanovć, Pivarić, Perić, Sosa – Pavičić, Knežević – Guilherme, Sammir, Gojak - Fernandes. Izgledalo je to bolje na travnjaku, posebno je raspoložen za igru bio Junior Fernandes, ali nedostajala je kvalitetna završnica.

Modri su bili blizu pogotku u nekoliko navrata, Fernandes nije bio precizan, dok su pokušaji Perića bili lagan plijen za rusku obranu, završilo je 1:0.