Cibalia pobijedila mađarskog prvoligaša, Istra 1961 remizirala s Vorsklom

Petar Jenjić • srijeda, 05.07.2017.

Hrvatski prvoligaši nastavljaju s pripremnim utakmicama uoči početka nove sezone. Cibalia je u gostima kod mađarskog Paksija došla do pobjede 4:3 preokretom u drugom poluvremenu, dok je Istra 1961 odigrala neriješeno s ukrajinskom Vorsklom i tako zaključila slovenski dio priprema...

Nogometaši Istre 1961 odigrali su svoju posljednju pripremnu utakmicu u Sloveniji. Puljani su igrali protiv ukrajinske Vorskle i odigrali neriješeno 1:1, u utakmici s dosta prilika na obje strane.

Najbolju priliku Istra je imala u 27. minuti kada se nakon duplog pasa Šime Gržana i Nikole Prelčeca u šansi našao Dejan Maksimović, ali je bio neprecizan. Tri minute kasnije Vorskla je odgovorila pogotkom, strijelac je nakon gužve u petercu bio Vjačeslav Sharpar.

Istra je bila bolja momčad u drugom poluvremenu i bila blizu pobjede. Do izjednačenja je došla u 64. minuti kada je nakon odbijanca Risto Mitrevski pospremio loptu u mrežu. Osim pogotka, Puljani više nisu bili dovoljno precizni pa se rezultat nije promijenio.

Nogometaši Cibalije gostovali su kod mađarskog prvoligaša Paksi i u pravoj golijadi došli do pobjede 4:3, iako su od 23. minute igrali s igračem manje.

Vinkovčani su do vodstva došli u 7. minuti kada je Bence Lenzser slabo reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu. Ipak, situacija se vrlo brzo promijenila jer je mađarska momčad do 21. minute okrenula rezultat. Prvo je pogodio Tamas Koltai, da bi Laszlo Bartha nakon lijepog prodora pogodio s ruba kaznenog prostora.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još dva pogotka, po jedan sa svake strane. U 40. minuti rezultat je poravnao Tomislav Štrkalj, da bi vrlo brzo svoj drugi gol postigao Bartha.

Ipak, u drugom poluvremenu Cibalia je došla do preokreta i pobjede, dva puta se u strijelce upisao Frane Vitaić. U 53. minuti poentirao je iz kaznenog udarca, da bi konačan rezultat postavio dvije minute kasnije.