Rudeš upisao dvije pobjede u dvije pripremne utakmice, potopljen Dinamo Tbilisi

Petar Jenjić • nedjelja, 09.07.2017.

Dvije prijateljske utakmice u manje od 24 sata odigrao je novi prvoligaš Rudeš i ostvario stopostotan učinak. Zagrebačka momčad u subotu je s 3:0 pobijedila Dinamo Tbilisi, da bi u nedjelju bila bolja od Krke Novo Mesto s 3:1...

Nogometaši Rudeša pripremaju se i više nego uspješno za početak sezone u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Zagrebačka momčad odigrala je dvije prijateljske utakmice u kojima je upisala i dvije pobjede uz tek jedan primljen pogodak.

U subotu je s 3:0 bila bolja od gruzijskog prvoligaša Dinamo Tbilisija, a već je nakon prvog poluvremena Rudeš imao dva pogotka prednosti i u nastavku dvoboja kontrolirao rezultat.

U vodstvo ga je doveo Tomislav Havojić u 14. minuti utakmice, da bi na 2:0 povećao Leonard Mesarić dvadeset minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Ante Aralica u 52. minuti.

Rano nedjeljno poslijepodne donijelo je i susret sa slovenskim drugoligašem Krkom Novo Mesto koju je zagrebačka momčad pobijedila s 3:1 i tako nastavila s vrlo dobrom rezultatima koje se nadaju prenijeti i na nadolazeće prvenstvo.

Prvi pogodak Rudeš je postigao nakon pola sata igre, strijelac je bio Mario Ćubel. Do kraja poluvremena Slovenci su uspjeli poravnati rezultat, ali više od toga nisu mogli. U 59. minuti Domagoj Muić je vratio Rudeš u vodstvo, da bi konačan rezultat četiri minute kasnije postavio Silvio Mihić.