Kako je igrao Hajduk: Jako dobar rezultat, obrana vrlo sigurna, Erceg ostavio najbolji dojam

Petar Jenjić • petak, 14.07.2017.

Prva europska utakmica Hajduka ove sezone je iza nas. S obzirom na to da momčad još nije dovoljno uigrana, Bijeli su ostavili vrlo dobar dojam i u konačnici došli do pobjede protiv Levskog 1:0. Analizirali smo učinak svakog igrača...

Dante Stipica - Bez previše posla u današnjoj utakmici, vrlo siguran i pravovremen na golu Hajduka. Nekoliko prijetnji Levskog otklonio bez problema.

Borja Lopez - Premijera španjolskog stopera pred navijačima Hajduka i više nego dobra, ostavio dojam čvrstine i sigurnosti. Osim jedne nespretne reakcije koja je završila pored gola Dantea Stipice, bez zamjerke.

Hamza Barry - Nešto slabiji od ostalih suigrača u veznom redu, ali u nekoliko navrata uspijevao stvoriti višak i osvojiti loptu.

Nikola Vlašić - Čvrst u duelu, željan igre i lopte, ali bez pravog učinka. U nekoliko navrata se trebao ranije rješavati lopte i uposliti suigrača u boljoj poziciji. S(p)retno se našao u posljednjoj Hajdukovoj prilici, ali je pucao pored gola. Zamijenjen u 86. minuti.

Marko Futacs - Nastavio gdje je stao i prošle sezone. Fizički dominantan i čvrst u duelu s protivničkim igračima, strijelac jedinog pogotka na utakmici. Rastrčan svih 90 minuta, ali u drugom poluvremenu dobio tek jednu upotrebljivu loptu koja je završila obranom gostujućeg vratara. Dobar posao u pritisku na suparničku obranu.

Josip Radošević - Obrambeni dio odličan, fizički nadmoćan nad suparničkim igračima, lako odnosio lopte. Voljni momenat, kao i kod cijele momčadi, na vrlo visokom nivou.

Zoran Nižić - Kapetanski odrađena utakmica bez previše pogrešaka. Čvrsto držao zadnju liniju u paru s Borjom Lopezom. S vremenom će s uigranošću doći još veća sigurnost.

Hysen Memolla - Bez pravog učinka na momčad, većina ubačaja s lijevog krila završila na prvom obrambenom igraču. Morat će i trebat će puno bolje u nastavku sezone, posebno kada uzmemo u obzir vrlo dobre skakače poput Futacsa. Protiv jačih protivnika bi moglo biti problema u defanzivnom dijelu.

Fran Tudor - Siguran na poziciji desnog beka, odlično čitao igru Levskog koja se temelji na kontranapadima i ubačajima s krila. Bez izgubljenih lopti i nespretnih reakcija.

Ante Erceg - Opravdao ulogu jednog od najboljih igrača momčadi. Odličnom napadaču, koji je igrao u duelu s Markom Futacsem, nedostajao je samo pogodak kako bi imao savršenu utakmicu. Dva puta ozbiljno zaprijetio prema golu Levskog. Zamijenjen u 88. minuti.

Savvas Gentsoglou - Kada je objavljena vijest o potpisu Savvasa, sam igrač je rekao kako je podbacio prošle sezone i obećao puno bolji angažman. U prvom pravom ispitu njegovih mogućnosti vidjeli smo kako bi obećanje mogao i ispuniti. Vrlo siguran i čvrst u duelu, ali pomalo nesiguran u dodavanjima. Izborio kazneni udarac iz kojeg je došao i jedini Hajdukov pogodak. Zamijenjen u 66. minuti.

Zvonimir Kožulj - Bez konkretnog učinka u nešto manje od pola sata u igri. Pomalo izgubljen i bez pravog utjecaja na igru momčadi.

Ivan Pešić i Franck Ohandza - Ono što možemo zaključiti iz nekoliko minuta na terenu jest da je trener Carrillo ranije trebao posegnuti za promjenama, posebno za uvođenjem Kamerunca koji je mogao biti ozbiljna prijetnja za obranu Levskog. Vidljiva je želja za igrom, ovako su spomenuta dvojica igrala prekratko za nekakvu ocjenu.

Joan Carrillo - Treba se priznati dobra taktička pripremljenost za utakmicu. Ostvaren je zadani cilj prije utakmice, pobjeda bez primljenog pogotka. Jedina zamjerka kasne zamjene, Ohandza i Pešić trebali su ranije ući u igru.