Branimir Korać • subota, 22.07.2017.

Uoči prvog dvoboja protiv Rijeke u trećem pretkolu Lige prvaka, Red Bull Salzburg odradio je obavezu u prvom kolu austrijskog prvenstva gdje je svladao u gostima Wolfsberger s 2:0...

U prvom kolu austrijskog prvenstva Red Bull Salzburg gostovao je u Wolfsbergu gdje je svladao domaći WAC s 2:0. Red Bull je tako na pravi način krenuo u obranu naslova prvaka slaveći protiv protivnika s kojim je prošle sezone dva puta remizirao te ga dva puta i svladao.

Austrijski prvak u sezonu je ušao pobjedama protiv malteškog Hiberniansa u drugom pretkolu prvaka, no to je bilo i očekivano s obzirom na razliku u kvaliteti. Pravi ispit imat će tek u srijedu protiv Rijeke.

U ovom dvoboju u Wolfsbergu poveo je u 35. minuti pogotkom Reinholda Yaba nakon lijepe akcije i dodavanja Hannesa Wolfa.

Tri boda osigurana su tek u 90. minuti iz kontranapada koji je pogotkom okončao Japanac Takumi Minamino.

Red Bull nastupio je u sastavu: Walke, Doin, Ćaleta-Car, Yabo (85. Pongračić), Stangl, Samassekou, Wolf (62. Hwang Hee-Chan), Berisha, Farkas (75. Lainer), Dabbur, Minamino.