Hrvatski Telekom Prva liga, 2. kolo, 22.07.2017, 21:00 h, Rujevica
Suci: Bruno Marić, Goran Loparac, Nikola Kečkiš
4:1(1:0) Rudeš
Ante Aralica 64'
Rudeš

Branimir Korać • subota, 22.07.2017.

U trećem susretu drugog kola HT Prve lige Rijeka je na Rujevici svladala Rudeš s visokih 4:1. Matjaž Kek promiješao je početnu postavu, ali unatoč tome Riječani nisu dopustili iznenađenje...

U prvom kolu Rudeš je iznenadio u Osijeku istoimenog domaćina i remizirao 1:1, ali na Rujevici nije imao šanse. Rijeka je bila bolja i odnijela je pobjedu 4:1 te tako ostala stopostotna.

Rudeš je upisao visok poraz, ali dojam je daleko bolji, momčad Inakija Alonsa nije se zabunkerirala, pokušala je parirati Riječanima i dobrim dijelom susreta to je i dobro činila.

Gotovo 20 minuta Rijeka je čekala na prvu pravu priliku i onda je morala zabiti. Gavranović je dobio loptu i krenuo sam prema Hendiji, ali izostala je prava reakcija u završnici koju je pokušao popraviti asistencijom za Kvržića, međutim obrana Rudeša dobro je reagirala.

U 25. minuti domaćin ipak dolazi do vodstva. Gavranović je ovaj put bio precizniji u dodavanju prema Kvržiću, povratnik s posudbe riješio se čuvara i zatim pogodio gostujuću mrežu.

U završnici prvog poluvremena i drugi pogodak za Rijeku. Nakon ubačaja iz prekida glavom je pucao Župarić, lopta je pogodila Punčeca i vratila se do Župarića koji iz drugog pokušaja, ovaj put nogom, zabija za 2:0.

U drugom poluvremenu Rudeš je prijetio od početka, stvorio nekoliko opasnosti pred Slugom te u 63. minuti došao do smanjenja zaostatka. Igrači koji su ušli u drugom dijelu nose zasluge za pogodak, Karlo Lulić bio je asistent, a Ante Aralica strijelac.

U posljednjih pola sata gosti iz Zagreba nisu uspjeli doći do potpunog povratka u susret, a sve je bilo riješeno u 78. minuti kada Leonard Mesarić natrčava na paralelni ubačaj Gorgona prema Gavranoviću i šalje loptu u svoju mrežu.

Točku na i stavio je upravo Gavranović koji iz blizine zabija četvrti pogodak u 87. minuti nakon što se lopta odbila od vratnice poslije pokušaja Hebera.

Dobra utakmica na Rujevici završila je pobjedom Rijeke koja je slavila 4:1, a Rudeš je još jednom pokazao da nije nimalo bezazlen protivnik.