Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 04.08.2017, 20:00 h, Aldo Drosina
Suci: Damir Batinić, Dalibor Conjar, Dejan Berger
Lovro Majer 24', 39' (11m)
Lokomotiva

Lokomotiva uzela sva tri boda u Puli, Majer dvaput svladao Ivušića

Mihaela Bradovski • petak, 04.08.2017.

U prvom susretu četvrtog kola HT Prve lige Lokomotiva je u Puli svladala Istru 1961. U pobjedi 2:1 dvostruki strijelac bio je Lovro Majer...

U dvoboju dvije momčadi koje su u prva tri kola osvojile po jedan bod, viđeno je puno borbe, igralo se solidno, prilika nije nedostajalo, a gosti su na kraju mogli biti zadovoljni i zbog rezultata i zbog igre.

Puljani su bolje krenuli u utakmicu i u prvih desetak minuta bili su konkretniji i opasniji. Lokomotiva je u tom razdoblju igrala dosta nepovezano što je domaćin koristio i stvarao prilike.

Oba puta prijetio je Nikola Prelčec koji je prvo u drugoj minuti odlično pucao glavom, ali malo pokraj vratnice, a onda u osmoj minuti nakon odličnog ubačaja Kitanovskog, ponovno je pucao glavom, ali ovaj put u dobro postavljenog Šempera.

Nakon toga domaćin je polako počeo padati, Lokomotiva je preuzimala konce igre i u drugoj polovici prvog poluvremena potpuno je nadigrala Puljane. Sve konce vukli su odlični Lovro Majer i Luka Ivanušec za koje Puljani nisu imali nikakav odgovor.

U 24. minuti Ivanušec je uzeo loptu na sredini terena, odlično povukao do kaznenog prostora gdje pronalazi Kolara koji vraća loptu na 11 metara za Majera, a on rutinski zabija za vodstvo.

Primljeni pogodak potpuno je psihički dotukao Puljane koji nisu mogli spojiti nekoliko dodavanja, a Lokosi su sve više prijetili. Ivanušec je još jednom krasnom asistencijom ubrzo pronašao Matka Babića, ali Ivušić brani njegov pokušaj. Ubrzo je zaprijetio i Šunjić udarcem s ruba kaznenog prostora, no pokraj gola.

I onda u 38. minuti kazneni udarac za goste. Babić je išao na loptu, došlo je do sudara s Bertošom koji je bio čvršći, a Batinić pokazuje na 11 metara. Majer je ponovno precizan i podiže na 2:0.

Do kraja prvog dijela gosti su mogli i do trećeg pogotka, Musa i Babić sjurili su se prema golu, ali u posljednji trenutak dodavanje Babića za Musu presjekao je Mitrevski i spriječio siguran pogodak.

U drugo poluvrijeme domaćin je krenuo ambicioznije, podignuli su Puljani obranu, krenuli po pogodak, a umalo ih je u 50. minuti razveselio Majstorović. Branič Lokomotive nakon ubačaja iz prekida glavom je skrenuo loptu prema svom golu, ali Šemper je odlično reagirao.

U 59. minuti domaćin dolazi do smanjenja zaostatka. Mitrevski je dobro povukao napad i uoči Grujevića u dobroj poziciji, odlično mu ubacio loptu iza leđa obrane, a Grujević to koristi i zabija za 2:1.

No bilo je to sve od domaćih prilika do kraja susreta. Čak je Lokomotiva mogla i povećati prednost, Ivanušec je u nekoliko navrata prijetio, ali nije svladao Ivušića.

Ostalo je 2:1 za goste koji tako dolaze do prve ovosezonske pobjede, a Puljani ostaju na samo jednom bodu i zabrinjavajuće nekonkretnom igrom prema naprijed.