Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 05.08.2017, 21:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Petar Jenjić • subota, 05.08.2017.

Cibalia i dalje ne zna za bodove u novoj sezoni, iako je danas bila vrlo blizu toga. U Koprivnici je poražena od Slaven Belupa 2:1 kojem je slavlje nespretnim autogolom "donio" Špiro Peričić. Farmaceuti su tako došli do treće uzastopne pobjede i privremeno stigli na vrh ljestvice uz Rijeku...

Frane Vitaić
80'
9
Marko Dabro
82'
6
Marijan Oršolić
89'
Mladen Bartolović

Slaven Belupo upisao je i treću uzastopnu pobjedu ove sezone. Četvrto kolo donijelo je Farmaceutima domaći dvoboj s Cibalijom koja će i dalje morati čekati na svoj prvi bod jer su Koprivničani slavili s 2:1. Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu.

Uzimajući u obzir cijeli susret Cibalia je zaslužila barem bod, ali nespretan autogol Peričića odlučio je današnji dvoboj u korist Slavena koji se sada, barem privremeno, na vrhu bodovno izjednačio s Rijekom.

Domaćin je od samog početka krenuo vrlo ofenzivno prema vratima Vinkovčana. U sedmoj minuti Vedran Purić je ubacio s desne strane, na loptu ne natrčao Selim Bouadla, ali je Ivan Brkić odličnom obranom izbacio u korner. Upravo je francusku nogometaš odlično pucao i u 18. minuti na proigravanje Mirka Ivanovskog, ali vratar Cibalije još jednom dobro brani.

Drugi dio prvog poluvremena Cibalia se uspjela posložiti i zaustaviti napade Koprivničana koji su lagano posustali nakon jako dobrog otvaranja dvoboja.

Na otvaranju drugog poluvremena Slaven Belupo je došao u vodstvo, Dinko Trebotić sjajno je uposlio Ivanovskog koji je još boljim lobom prevario Brkića i zatresao mrežu. Već u sljedećih nekoliko minuta prvi su puta ozbiljnije prijetili gosti, dva puta je pucao Tomislav Štrkalj, no Antun Marković je uz manje poteškoće otklonio obje opasnosti.

Probudila se potpuno Cibalia tražeći izjednačujući pogodak. Hrvoje Plum uputio je oštar centaršut iz slobodnog udarca kojeg je uz velike probleme odbila domaća obrana. Vinkovčanima se pritisak isplatio u 70. minuti kada je Štrkalja u kaznenom prostoru srušio Božo Musa i skrivio jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Marko Pervan.

Tek deset minuta kasnije Slaven je uz jako puno sreće došao do novog vodstva. Nikola Katić je ubacio s desne strane, Brkić je izboksao loptu koja je pogodila u glavu Špiru Peričića i ušla u gol. Gosti do kraja nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i bodovi su ostali u Koprivnici.