Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, 07.08.2017, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
Borna Barišić 18' (11m)
1:0(1:0) Rijeka
Rijeka

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.08.2017.

Prvi ovosezonski poraz upisali su aktualni prvaci nogometaši Rijeke koji su izgubili 1:0 u Gradskom vrtu od Osijeka. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Borna Barišić iz kaznenog udarca, a Rijeka je kraj dočekala bez isključenih Vešovića i Maleša...

Nakon derbija u Maksimiru između Dinama i Hajduka, na red je došao i derbi u Gradskom vrtu u kojem je Osijek ugostio Rijeku. Obje momčadi neposredno prije ovog susreta ostale su bez važnih igrača, Osijek je napustio Mateo Barać koji je otišao u Ajax, a Rijeku Stefan Ristovski koji će nositi dres Sportinga iz Lisabona.

Teže je to podnio Matjaž Kek koji se teško pomirio s odlaskom tako važnog igrača i njegov izostanak odmah se osjetio u ovom susretu. Dosta važnih igrača napustilo je Rujevicu ovog ljeta, a ukoliko se u Rijeci žele ostati na vrhu, morat će reagirati kako bi dobili na širini.

U ovom dvoboju Osijek je bio bolji protivnik, ali u dobroj mjeri zahvaljujući isključenju Marka Vešovića još u prvom poluvremenu. I protiv Slaven Belupa na početku sezone Riječani su igrali s igračem manje dosta dugo, no za razliku od tog dvoboja, ovdje su ostali praznih ruku.

Već u četvrtoj minuti Riječani su trebali doći do vodstva. Gorgon je ubacio loptu za Gavranovića, ali njegov pokušaj nije bio baš toliko dobar i Malenica je lijepom obranom spasio svoju mrežu.

Osijek je u početnih 15-ak minuta uglavnom pokušavao udarcima izvan 16 metara, no oni nisu bili dovoljno precizni. U 18. minuti ipak su došli do vodstva.

Nakon ubačaja iz kornera Lesjak je išao na loptu, na leđima mu je bio Elez, a nakon što je branič Osječana pao, Fran Jović pokazao je na 11 metara. Riječani su se bunili, ali nije bilo pomoći i Borna Barišić ubrzo je doveo domaćina u vodstvo.

Sredinom prvog dijela uslijedila je kartonijada u kojoj je najgore prošao Vešović. Prvo je u 32. minuti napravio prekršaj za koji je dobio žuti karton da bi samo tri minute kasnije posve nepotrebno igrao rukom i dobio je i drugi žuti te morao napustiti travnjak.

Do odlaska na odmor Osijek je propustio još nekoliko prilika u pokušajima da dotuče još uvijek neposložene goste, no napadači domaćina bili su neprecizni.

U drugom dijelu Rijeka je odmah na početku zaprijetila preko Hebera, ali Malenica je bio spreman da bo domaćina u 63. minuti centimetri dijelili od pogotka. Ejupi je pucao glavom, ali lopta je pogodila vratnicu, odbila se do Bočkaja koji iz blizine ne pogađa.

Grezda, Pušić i Ejupi do kraja su propustili nove velike prilike, a točku na i u slaboj večeri gostiju stavio je Mate Maleš koji je u sudačkoj nadoknadi zbog grubog starta nad Grgićem zaradio također drugi žuti karton i prerani put u svlačionicu.

• jungle07.08.2017. u 23:54
    Nazalost najveci kmecavac na ovom portalu si ti..kme kme..
    jungle
  • Obrisan korisnik07.08.2017. u 23:31
    Jesu se raskokodakali a prošle godine su se takvi penali svirali za Rijeku i nikom ništa!Konačno su dva najprljavija igrača cijele lige dobili zasluženo crvene kartone.sada me zanima još i komentar uzgajivača kaktusa i največeg "eksperta" za nogomet u Hrvata Jeličića!