Juventus
Juventus 3:0(2:0) Cagliari
Cagliari

Dario Dodić • subota, 19.08.2017.

Juventus je u obranu naslova prvaka Italije krenuo uvjerljivom pobjedom u prvom kolu nove sezone Serie A. Pogotkom je Cagliari načeo Mario Mandžukić, dok je Duje Čop uz pomoć prvog korištenja video-tehnologije u povijesti talijanskog prvenstva iznudio jedanaesterac koji je Fariasu obranio Gigi Buffon...

Nakon šoka u Superkupu protiv Lazija Juventus je na najbolji mogući način otvorio novu sezonu Serie A. Na svom Allianz stadionu u Torinu Juve je s uvjerljivih 3:0 svladao Cagliari. Mogla je utakmica otići i u drugom smjeru jer u završnici prvog dijela dobro su zaigrali gosti, no nisu uspjeli realizirati jedanaesterac.

Već u drugoj minuti iz slobodnog udarca najavio je Miralem Pjanić što čeka goste u Torinu. Lijepo je zavrnuo loptu preko živog zida, ali lopta odlazi malo kraj lijeve vratnice. Iz sljedeće akcije Juve je poveo. Igrala se 12. minuta, dugo je trajala Juventusova opsada Cagliarijevog gola, na kraju s desne strane ubacuje Lichtsteiner, a Mario Mandžukić iz voleja zabija za 1:0 Juvea i na najbolji mogući način otvara novu sezonu.

Nije ni Cagliari bio bez šansi, ali Juve je na golu imao iznimno raspoloženog Gigija Buffona. U 35. minuti dobro je pucao Farias, još bolje obranio Buffon. Na odbijancu je bio Farago, ali iz odlične pozicije puca preko gola.

Minutu kasnije prvi put u povijesti talijanskog nogometa korištena je video-tehnologija. Loptu je s lijeve strane dobio Duje Čop, zagradio se ispred Alexa Sandra, koji ga je nagazio. Sudac se nije oglasio, u nastavku akcije lopta je završila u korneru. No, korner nikada nije izveden, sudac Maresca posavjetovao se sa sucima u VAR kabini, zatim i sam pogledao snimku i naknadno dodijelio jedanaesterac Cagliariju. Farias nije zabio za 1:1, pročitao ga je Buffon i sačuvao mrežu netaknutom. Talijanska reprezentativna jedinica obranila je dva od tri posljednja jedanaesterca u Serie A.

U posljednjim trenucima prvog dijela uslijedila je kazna za Cagliari. Sjajnom dugom loptom Pjanić je uposlio Dybalu, koji je lijepo prima, a zatim matira Cragna za 2:0.

Odmah na početku drugog poluvremena mogao je Dybala upisati i drugi pogodak, ali njegov sjajan pokušaj odsjeo je na gredi. Za konačnih 3:0 iz teške je situacije zabio Gonzalo Higuain.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta kod Juventusa, dok je Čopa u 81. minuti zamijenio Sau.