Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 20.08.2017, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • nedjelja, 20.08.2017.

Nogometaši Hajduka nisu imali prevelikih problema na gostovanju kod Rudeša u sklopu šestog kola HT Prve lige. Bijeli su u jednosmjernoj utakmici slavili s 4:0 uz hat-trick Ahmeda Saida. Visokoj pobjedi nisu odmogla niti dva crvena kartona koja su zaradili igrači Rudeša u prvih pola sata...

Hajduk nije imao prevelikih problema na gostovanju kod novog prvoligaša Rudeša, čemu nije odmogla niti vrlo gruba igra domaćih igrača koji su zaradili dva crvena kartona u prvih 30 minuta. Bijeli su do tada već postigli pogodak i do kraja susret je samo bilo pitanje kojom će razlikom slaviti. Najučinkovitiji je bio Ahmed Said koji je postigao hat-trick u pobjedi svoje momčadi 4:0.

Splićani su tako nešto lakše od očekivanog dobili nova tri boda i dodatno samopouzdanje uoči uzvratnog susreta protiv Evertona koji je na rasporedu u četvrtak.

Nakon desetak minuta ispitivanja snaga poveli su gosti. Vilibald Vuco je pogriješio u predaji lopte koja je došla do Hamze Barryja, Gambijac je dugačkom loptom uposlio Antu Ercega koji je proslijedio za Ahmeda Saida. Napadač Hajduka bio je za korak brži od domaćeg vratara i gurnuo je u mrežu.

Asistent za pogodak našao se u jako dobroj prilici u 20. minuti, no zbog prevelikog oklijevanja blokirao ga je Leonardo Mesarić, lopta se na rubu kaznenog prostora odbila do Hamze čiji udarac brani Dominik Picak. Kao da niti to nije bilo dovoljno nervoznom domaćinu koji je vrlo brzo ostao s igračem manje kada je Vuco dobio drugi žuti karton zbog udaranja Frana Tudora.

U 30. minuti igre Rudeš je ostao i s devetoricom na terenu, drugi žuti karton zaradio je Toni Borevković zbog starta na Andreu Fomitschowu. Bilo je samo pitanje vremena kada će Hajduk doći do drugog pogotka, dogodilo se to u 39. minuti kada je do lopte u kaznenom prostoru došao Hamza i lijepim udarcem matirao Picaka. U samoj završnici poluvremena Bijeli su postigli i treći pogodak, pucao je Erceg, obranio je domaći vratar, a odbijanac je pospremio u mrežu Said.

Dvije jako dobre prilike u prvih desetak minuta nastavka imao je Edin Šehić, igrač Hajduka prvu je zapucao preko gola, dok je u drugoj, u 57. minuti, pogodio gredu. Dvije minute kasnije u odličnoj se situaciji našao Ivan Pešić, njegov udarac iz blizine obranio je domaći vratar, no ponovno se u kaznenom prostoru najbolje snašao Said i na dodavanje Ercega postigao svoj treći pogodak.

Bili su gosti blizu petog pogotka, pokušao je Robert Jandrek glavom, a zatim i Josip Radošević udarcem iz daljine, no nisu bili potpuno precizni.