Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 20.08.2017, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Marko Stolnik
Vedran Dalić 90' (ag)
3:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.08.2017.

Zoran Zekić može biti zadovoljan nakon dvoboja protiv Intera. Osijek je stvorio pregršt prilika, potpuno je nadigrao protivnika i na kraju trebao i uvjerljivije slaviti od ovih 3:0...

Lovre Čirjak
48'
33
Ivan Tomičić
80'

Samir Toplak

Vrlo sadržajan i zanimljiv dvoboj u Osijeku okončan je pobjedom domaćina 3:0. Osječani su mogli postići još barem toliko pogodaka, ali isto tako i gosti su imali prilika i mogli su i oni koji put pogoditi mrežu Malenice. U svakom slučaju najzadovoljniji su na kraju gledatelji koji su mogli uživati u sadržajnoj i zanimljivoj utakmicu, a stadion su napustili i zadovoljni rezultatom.

Domaćin je nakon poraza od bečke Austrije i prije odlaska na uzvrat, ponešto promijenio početnu postavu, no za razliku od nekih prijašnjih dvoboja, Osječani su bili vrlo dobri, stvarali prilike, a Zekić može biti nezadovoljan tek realizacijom i donekle igrom u fazi obrane gdje je i Inter često prijetio.

Inter ovaj put nije uspio napraviti malo čudo i treći put ove sezone vratiti se iz rezultatskog zaostatka, uspio je to protiv Hajduka i Istre, no ovdje je Osijek uspješno dovršio posao.

Već u šestoj minuti Osječani su mogli do vodstva. Petar Bočkaj još jednom je pokazao kako sjajno izvodi slobodne udarce, ovaj put pogodio je vratnicu da bi nakon toga Barać pokušao glavom, ali nije pogodio.

Tri minute kasnije velika obrana Santinija koji se sjajno snašao nakon što je Šimunec poslije kornera dobro pucao glavom, ali vratar gostiju u posljednji trenutak spriječio je pogodak.

Inter se nije samo zatvorio i čuvao "nulu" već je i on pokušavao te prijetio Malenici. Domaći vratar u prvih 20 minuta dva puta bio je na mukama, dobro su pucali Ottochian i Blažević, ali oba puta Malenica brani.

U 26. minuti domaćin još jednom trese vratnicu. Perošević je odlično obišao Santinija i pucao prema praznim vratima, ali umjesto mrežu, pogodio je stativu te je prvi pogodak još uvijek bio u čekaonici.

Na drugoj strani Blažević i Puljić bili su u dobrim pozicijama, ali niti oni nisu uspjeli zabiti te se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Odmah na startu drugog dijela Inter je imao veliku priliku za vodstvo. Nikola Rak ostao je nečuvan u 16 metara, pucao je prema domaćem golu, ali Malenica je obranio.

Kako Osijek nije mogao do pogotka, u igru je ušao Muzafer Ejupi koji se odmah našao u velikoj prilici, a nakon toga Osijek dolazi do vodstva. Mudražija je u 65. minuti ubacio iz kornera, Šimunec je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu.

Četiri minute kasnije već je 2:0. Ovaj put Barać proigrava Ejupija koji dolazi sam pred Santinija i onda rutinski pogađa za povećanje vodstva.

U zadnjih 20 minuta još niz velikih prilika za domaćina, promašivali su Pušić, Boban, Lukić je zatresao gredu i onda je u 90. minuti Dalić autogolom stavio točku na i. Vraćao je loptu svom vrataru, ali nije vidio gdje se on nalazi i Osijek je stigao do trećeg pogotka.