Srbija pregazila Njemačku, kao i Španjolska Venezuelu, Francuzi nadigrali Talijane

Petar Jenjić • nedjelja, 20.08.2017.

Osam utakmica odigrano je danas diljem Europe u kojima su do laganih pobjeda došli zlatni i srebreni s prošlog Eurobasketa. Španjolska je pregazila Venezuelu 90:62, dok je Francuska bila bolja od Francuske 88:63. Srbija je na turniru u Hamburgu nadigrala domaćina Njemačku, završilo je 87:56...

Iako je prilično oslabljena u ovim pripremnim susretima, Srbija je i danas pokazala snagu kojom raspolaže. U Hamburgu je rasturila domaćina Njemačku rezultatom 87:56. Već su na poluvremenu gosti imali deset poena prednosti (44:34), dok su u trećoj dionici primili tek šest poena čime su prelomili susret u svoju korist.

Srbiju je do pobjede predvodio Stefan Birčević s 21 poenom, dok je Vladimir Štimac ubacio 20 koševa. Kod Nijemaca je najbolji bio Dennis Schröder sa 16 poena i šest asistencija.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Crna Gora i Belgija iz koje je kao pobjednik izašla momčad Bogdana Tanjevića koja je slavila rezultatom 78:64. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su Belgijanci serijom 17:3 sustigli zaostatak, Crnogorci u nastavku ubacuju u brzinu više, a susret su prelomili dvjema tricama Nikole Ivanovića za 15 koševa prednosti (72:57).

Nikola Vučević bio je najučinkovitiji kod Crne Gore sa 17 poena i devet skokova, Nikola Ivanović je dodao 16 koševa. Najbolji je kod Belgije bio Sam Van Rossom s 14 koševa.

Španjolska se lako obračunala s Venezuelom u još jednoj međusobnoj utakmici. Aktualni prvaci Europe slavili su s visokih 90:62, a ključnim se pokazalo odlično odigrano drugo poluvrijeme koje su dobili 48:26.

Pau Gasol s 21 poenom i Marc Gasol sa 16 koševa bili su najbolji kod Španjolske. Venezuelu je predvodio John Cox s 18 poena.

Do visoke pobjede zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, koje je dobila s 41:22, stigla je i Francuska protiv Italije. U konačnici je slavila rezultatom 88:63, a predvodio je Joffrey Lauvergne s 20 poena, dok je Evan Fournier dodao 17 koševa. Najbolji je kod Talijana bio Marco Belinelli s 15 poena.

Prijateljske utakmice:
Island - Mađarska 67:82 (Bjorn Bjornsson 14p / Rosco Allen 15p, 10sk)
Njemačka - Srbija 56:87
Crna Gora - Belgija 78:64
Latvija - Rumunjska 98:68 (Davis Bertans i Janis Timma 14p / Vlad Moldoveanu 19p)
Rusija - Poljska 78:81 (Aleksej Šved 20p, 8as, 7sk / Anthony Slaughter 16p, 5as)
Izrael - Turska 83:84 (Omri Casspi 18p, 10sk / Furkan Korkmaz 19p)
Španjolska - Venezuela 90:62
Francuska - Italija 88:63