Branimir Korać • četvrtak, 24.08.2017.

Odigrani su i preostali susreti drugog kola Carabao Cupa koji su donijeli ispadanje dva kluba iz Premier lige. Dalje neće ići Southampton i Newcastle...

Burnley je uspješno odradio posao u Liga kupu gostujućom 2:0 pobjedom protiv Blackburna. Gosti su bili bolji protivnik i zasluženo su slavili, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Prvo je Jack Cork na asistenciju Bradyja zabio za vodstvo, a onda je uzvratio Ircu za konačnih 2:0.

Slično je bilo i u dvoboju Bilićevog West Hama i Cheltenhama. West Ham je u gostima slavio također s 2:0 i to također golovima u prvom poluvremenu. Prva je to ovosezonska pobjeda za West Ham što bi moglo malo smanjiti pritisak na Bilića o kojem su engleski mediji počeli pisati već nakon dva kola. Pobjedu u ovom susretu donijeli su mu Diafra Sakho i Andre Ayew.

Vrlo zanimljivu i otvorenu utakmicu odigrali su Newcastle i Nottingham. Gosti su iznenadili pobjedom 3:2 u produžetku što je i treći poraz u trećem nastupu Newcastlea ove sezone. Dvostruki strijelac za goste bio je Jason Cummings dok su za Newcastle zabijali Aleksandar Mitrović i Rolando Aarons. U 97. minuti Tyler Walker donio je pobjedu Nottinghamu.

Stoke zato nije dopustio nikakvo iznenađenje u dvoboju protiv Rochdalea. Gosti su, zanimljivo, imali loptu više u posjedu, ali je zato Stoke bio ubojit i koristio svoje prilike. Dva puta strijelac je bio Joe Allen, a po jedan pogodak dodali su Peter Crouch i Ramadan Sobhi.

Mauricio Pellegrino nikako ne može biti zadovoljan onim što su njegovi igrači prikazali u dvoboju protiv Wolverhamptona. Wolvesi su na St. Mary'su slavili s 2:0 i priredili iznenađenje. U treće kolo Carabao Cupa odveli su ih Danny Bath i Donovan Wilson.

Rotherham je sjajno krenuo u gostima kod Huddersfielda i već u prvoj minuti Ajayi ga je doveo u vodstvo. Domaćin se dugo tražio i pokušavao doći do preokreta, a onda mu je to uspjelo u dvije minute. Prvo je Billing u 52. minuti realizirao kazneni udarac za poravnanje, a onda je dvije minute kasnije Lolley donio prolaz Huddersfieldu.