Roma 1:3 Inter
Inter

Dario Dodić • subota, 26.08.2017.

Nogometaši Intera u sjajnom su derbiju protiv Rome na Olimpicu preokretom došli do sva tri boda. Sjajnu golgetersku formu potvrdio je Mauro Icardi, dok se asistencijama ponovno istaknuto Ivan Perišić...

Prvi put otkako je preuzeo klupu Intera Luciano Spalletti stigao je u Rim, u goste "svojoj" Romi s kojom je uživao u statistički najboljoj sezoni, koju je ipak zaključio odlaskom, nezadovoljan tretmanom navijača i novinara zbog njegovog odnosa s Francescom Tottijem. Objeručke su ga primili u Milanu, zasad mogu biti prezadovoljni jer Inter izgleda napadački moćno, što je i danas potvrdio u velikom derbiju protiv Rome.

Odličnu smo utakmicu gledali na Olimpicu i iako je u konačnici Inter upisao pobjedu 3:1, radilo se o vrlo izjednačenom dvoboju, koji je mogao otići i na stranu domaćina. Nakon što je Candreva propustio realizirati priliku koju je teže promašiti nego zabiti konce u ruke preuzela je Roma i već u 15. minuti došli do vodstva. Nainggolan pronalazi Edina Džeku, koji bježi obrani Intera, prsima prima loptu i odmah je šalje u mrežu gostiju.

Mogao se Nainggolan u završnici prvog dijela prometnuti iz asistenta u strijelca, silovito je tukao s 20-ak metara, ali pogađa vratnicu. S druge je strane prijetio Icardi, ali Alisson je bio na pravom mjestu.

U nastavak ulazi bolje Roma, imali su domaći nogometaši više od igre, a malo je nedostajalo da 65. minuti povećaju vodstvo, ali Perottija također zaustavlja okvir gola.

Dvije minute kasnije Inter je izjednačio. Candreva pronalazi Icardija, koji iz okreta zabija za 1:1. Roma se nije obeshrabrila nakon primljenog gola, ali izostala je prava realizacija, dok s druge strane sličnih problema nisu imali gosti. U 77. minuti Ivan Perišić prolazi po lijevoj strani i u sredini pronalazi Icardija, koji ponovno iz okreta zabija za potpuni preokret milanske momčadi.

Roma se otvorila i ponovno bila blizu pogotka. Prvi pokušaj Nainggolana završio je u bloku, na odbijancu je ponovno bio Nainggolan, ali šalje loptu preko gola. Točku na i stavio je Mattias Vecino pet minuta kasnije. Ponovno je sjajno po lijevoj strani prošao Perišić, biciklom se riješio Jesusa i u sredini pronašao Vecina, koji zabija za konačnih 3:1

I dok je Perišić odigrao svih 90 minuta, Marcelo Brozović nije ulazio u igru.