Dario Dodić • nedjelja, 27.08.2017.

Odigrana su još tri susreta Španjolske Primere. Atletico Madrid je bez ikakvih problema došao do pobjede u gostima kod Las Palmasa, Levante je s igračem manje dohvatio bod protiv Deportiva, dok je povijesnu pobjedu u La Ligi upisala Girona...

Nogometaši Atletico Madrida su bez suspendiranog Griezmanna lakše od očekivanoga došli do sva tri boda u gostima kod Las Palmasa. Momčad Diega Simeonea je već nakon manje od pet minuta igre imala dva pogotka prednosti, obrane su popustile u drugom poluvremenu, susret je završio rezultatom 5:1 u korist madridskog sastava, bila je to 200. pobjeda Simeonea na klupi Atletica.

Šuplja obrana Las Palmasa kapitulirala je u trećoj i petoj minuti. Prvi je mrežu Chichizole zatresao Angel Correa, između petorice igrača Las Palmasa pronašao je prostor za udarac i vrškom kopačke zabio za vodstvo gostiju. Prvi put otkako nastupa za Atletico Correa je zabio u tri uzastopne službene utakmice. Dvije minute kasnije Carrasco se lijepo riješio svog čuvara i povisio na 2:0. Prvi put u povijesti La Lige Atletico je u prvih pet minuta postigao dva pogotka.

Pokušao je zatvoriti utakmicu u nastavku Simeone i nije dobro izabrao jer je Las Palmas došao do daha i krenuo loviti rezultat. Lijepo su domaći nogometaši kombinirali u 58. minuti, Momo je ubacio s lijeve strane, a Calleri glavom smanjio na 1:2. Nada Las Palmasa trajala je tek četiri minute, Koke sjajno zabija s 18 metara za 3:1, a zatim još jednim prekrasnim golom u 75. minuti podiže na 4:1. Carrasco je ponovno prošetao kroz obranu Las Palmasa pa malo zakomplicirao, lopta se ipak odbija do Kokea koji je preko glave iz voleja šalje u mrežu domaćina. Prvi put u dresu Atletica Koke zabija dva gola u jednoj utakmici.

Mogao je Las Palmas smanjiti na 4:2 iz najstrože kazne koju je skrivio Gabi, ali sjajni Jan Oblak čita Vierinu namjeru i domaćine ostavlja na jednom postignutom pogotku. Za konačnih 5:1 zabio je Thomas Partey u 88. minuti.

Šime Vrsaljko od prve je minute bio na travnjaku u dresu Atletica, solidan nastup okončao je izlaskom u 70. minuti.

U ranijem terminu nogometaši Girone upisali su povijesnu prvu pobjedu u La Ligi. Na svom su stadionu s minimalnih 1:0 porazili Malagu i tako prvi put u povijesti kluba ubilježili tri boda u najvišem rangu španjolskog nogometa.

Već u utakmici protiv Atletico Madrida u prvom kolu Primere Girona je pokazala da neće biti kanta za napucavanje, već ozbiljan protivnik koji može igrati ravnopravno s većinom klubova u Španjolskoj. Tada su prokockali veliku prednost i uzeli samo bod, no Malaga nije Atletico i Girona je došla do prve pobjede.

Bolja je bila Girona u dobrom dijelu susreta, a pogodak za povijest stigao je u 28. minuti, kada je Alcala pospremio otpadak u Malaginu mrežu.

Levante je na svom travnjaku s igračem manje uspio uhvatiti posve zasluženi bod protiv Deportiva. Domaćin je pokazao više, imao puno bolje prilike, ali do same završnice Deportivo je imao vodstvo. Kada je Levante ostao s igračem manje činilo se da će Deportivo osigurati sva tri boda, no Levante unatoč igračkom deficitu dolazi do boda, susret je završio 2:2.

Već nakon prvih pola sata igre Deportivo je imao velikih 2:0. U petoj minuti nakon ubačaja s lijeve strane Cartabia zabija za vodstvo gostiju. Na 2:0 povisio je Sidnei glavom na ubačaj Colaka. Pet minuta kasnije prekrasnim golom iz slobodnog udarca na 1:2 smanjio je Bardhi.

Lovio je Levante izjednačenje, a Deportivo vrebao iz kontranapada, tri boda činila su se vrlo sigurnima za goste iz La Corune kada je drugi žuti karton u 76. minuti kod Levantea zaradio Morales, ali samo sedam minuta kasnije Levante ipak dolazi do boda. Ivi je iznudio jedanaesterac, a onda ga sam pretvorio u pogodak za konačnih 2:2.