Dario Dodić • nedjelja, 03.09.2017.

Utakmica Hrvatske i Kosova koja je sinoć prekinuta zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta danas je napokon dovršena. Hrvatska je uz puno muke upisala sva tri boda, presudio je gol Domagoja Vide iz 74. minute...

Hrvatska se morala poprilično namučiti kako bi protiv na papiru slabašnog Kosova, koje je u prvom međusobnom ogledu stradalo s teških 6:0, upisala tri boda. Utakmica koja je sinoć prekinuta zbog općeg potopa na Maksimiru nastavljena je danas u ranom poslijepodnevnom terminu.

U tih današnjih 70-ak minuta igre izabranici Ante Čačića nisu impresionirali, teren je i dalje bio težak za igru, a takav teren nepovoljan je za tehnički potkovane igrače poput hrvatskih, na ruku ide momčadima koje se brane. Tako je bilo i danas. Iako je inicijativa bila na strani Hrvatske, prilike se mogu nabrojati na prste jedne ruke - i da vam nekoliko prstiju ostane slobodno. Mučila se Hrvatska, nije bila opasna po vratara Ujkanija, srećom nije bilo ozbiljnijih posljedica jer se u završnici susreta ukazao Domagoj Vida za sva tri boda Hrvatske.

Iako nisu često dolazili pred Danijela Subašića, Kosovari su, mora se priznati, do pogotka Hrvatske imali bolje prigode. Najbliže golu bili su nakon gotovo pola sata igre, kada nakon kornera Muriqi i Rrahmani ne uspijevaju gurnuti loptu u mrežu.

Uzvratio je početkom drugog poluvremena Ivan Perišić, koji je danas dosta vremena proveo i na desnoj strani hrvatskog napada, biciklom se riješio svog čuvara i odapeo lijevom s 18 metara, lopta je prozujala malo pokraj desne vratnice kosovskog gola.

Slično je završio pokušaj Berishe s druge strane par minuta kasnije, iz voleja je tukao s ruba kaznenog prostora, ali na sreću po Hrvatsku - preko gola.

Ranije od uobičajenog, nezadovoljan viđenim na travnjaku izbornik Čačić odlučio se na izmjene. Umjesto Rakitića i Kovačića ušli su Kramarić i Badelj. Desetak minuta kasnije imao je priliku Kramarić zabiti za vodstvo Hrvatske, ali u gužvi pred Ujkanijevim golom ne uspijeva dobro zahvatiti loptu.

Pomoći za kapetana gostiju nije bilo u 74. minuti. Luka Modrić izborio je slobodan udarac na lijevoj strani, sam ga je i izveo i u sredini pronašao usamljenog Vidu koji glavom skreće loptu u mrežu Kosova za sva tri boda, kojima se Hrvatska vratila na vrh skupine I. Prvi je to gol Vide za Hrvatsku nakon četiri godine posta.

Nije bilo lagano, nije bilo dobro, ali tri boda su tu i treba zaboraviti utakmicu jer za nešto više od 48 sati Hrvatsku čeka puno važnija utakmica u gostima kod Turske.

• narada10803.09.2017. u 19:00
    A jos da dodajem, kakva uzivancija je gledati Luku na radnom mjestu. Pravi master-class.
    narada108
  • narada10803.09.2017. u 18:59
    izgubili su nasi nekoliko utakmica protiv velikih ekipa igravsi super (npr. SP 2006, protiv Brazila). Meni su drage ove utakmice kao danas. Uz to, Kosovo jeste mozda mala zemlja, ali njihova nogometna reprezentacija je daleko od toga da je bezveze ekipa.