Velika Britanija blizu velikog preokreta, Latvijci uspjeli sačuvati vodstvo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 04.09.2017.

Košarkaši Latvije teže od očekivanog priveli su utakmicu protiv Velike Britanije kraju. Na početku posljednje četvrtine vodili su s 26 razlike kada je ušla druga petorka koja je gotovo prosula vodstvo. Ipak, Latvijci su sačuvali prednost i slavili s 97:92...

17 trica iz 34 pokušaja ubacila je Latvija u prvom današnjem susretu 3. kola skupine D. Svladali su Veliku Britaniju rezultatom 97:92, iako su početkom posljednje četvrtine imali i 26 poena prednosti, ali nakon ulaska druge petorke Britanci su uspjeli ublažiti poraz.

Ponovno sjajni Kristaps Porzingis otvorio je utakmicu s 12 od 14 poena svoje momčadi bez ijednog promašaja. Tri trice u razmaku od četiri minute ubacio je Davis Bertans i to se ubrzo odrazilo na rezultat kada su Latvijci došli do devet koševa viška u 12. minuti (29:20).

Serijom 9:2 Britanci se vraćaju u egal, no kako su se brzo približili, tako su i Latvijci vratili značajniju prednost. Nova trica jednog od braće Bertans donijela je Latviji prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (48:34). Kombinirano su ubacili šest trica do 17. minute.

Sjajni Davis Bertans ubacio je dvije uzastopne trice na otvaranju nastavka i donio svojoj šuterski raspoloženoj momčadi 16 koševa viška (60:44).

Ukupno 38 poena, od čega šest trica, Latvijci su ubacili nemoćnim Britancima i uoči posljednjih deset minuta stigli na 26 poena prednosti (74:58). U posljednjoj četvrtini igrali su s potpuno drugom petorkom pa je Velika Britanija uspjela ublažiti poraz, ali za nešto više nije bilo vremena.

Kristaps Porzingis je zaključio susret s 28 poena (8/13 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i osam skokova, Davis Bertans je ubacio 22 koševa (7/8 za dva, slobodna bacanja 1/1).