VIDEO Kylian Mbappe u debiju donio pobjedu PSG-u protiv Metza, domaćini ljuti zbog preoštrog isključenja

Dario Dodić • petak, 08.09.2017.

Dvobojima Lillea i Bordeauxa te Metza i PSG-a započelo je peto kolo francuskog prvenstva. Sve su oči bile uprte u Metz gdje je golom i asistencijom u pobjedi PSG-a debitirao Kylian Mbappe...

Iako rezultat iz Metza daje naslutiti laganu pobjedu PSG-a, mora se priznati da tomu baš i nije bilo tako. U debiju najskupljeg tandema na svijetu, Neymar - Mbappe, Parižani su upisali sva tri boda, ali domaćini će imati puno prigovora na suca Desiagea, koji ih je poprilično oštetio.

S Neymarom, Mbappeom, Cavanijem i Draxlerom u napadu PSG je imao više nego dovoljno ofenzivne moći za razbiti Metz koji je u prva četiri kola upisao četiri poraza uz tek jedan postignuti pogodak. Gosti su dominirali, napadali, ali i domaći igrači pokazali su zube i držali najskuplju momčad Francuske u egalu dok su bili brojčano ravnopravni na travnjaku.

Mbappe se trudio, ali nije impresioniorao u svom debiju u dresu PSG-a. Metzova obrana bila je dobro postavljena, vratar Kawashima raspoložen, a domaći napad predvođen Riviereom preopasan da bi gosti sve karte odmah bacili u napad.

Draxler i Cavani prvi su priprijetili. Dok je Nijemca zaustavio Kawashima, Urugvajca je zaustavila vratnica. Uzvratio je lijepim udarcem iz okreta Riviere, ishod je bio isti kao kod Cavanijevog pokušaja.

Nakon pola sata igre Parižani su poveli. Neymar je sjajno proigrao Cavanija, koji lijepo prolazi Kawashimu i poentira za 1:0. Bio je blizu lopte i Mbappe, ali Urugvajac nije trebao pomoć. Mogao je Cavani par minuta kasnije povećati na 2:0. Brzu kontru odigrali su gosti, loptu je na lijevoj strani dobio Mbappe, zatim vanjskim dijelom kopačke lijepo pronašao Cavanija čiji udarac glavom brani japanski vratar.

Nisu bezopasni bili domaći nogometaši u ofenzivi, pariška obrana upozorenje nije shvatila ozbiljno pa je Metz u 37. minuti poravnao. Glavninu posla obavio je Dossevi, prošao dvojicu PSG-ovih igrača, a zatim došao do lopte ispred mlakog Meuniera i na drugoj vratnici pronašao Rivierea koji se naklonio i glavom zabio za 1:1.

Bolje je u nastavak ušao Metz, samo je pravo čudo i nespretnost Rivierea spriječila vodstvo domaće momčadi. Poigravali su se Marquinhos i Areola, vratar gostiju slabo pokušava očistiti glavom, točno na Rivierea, koji promašuje prazan gol. Uslijedio je trenutak zbog kojeg će domaći imati što prigovoriti sucu Desiageu, koji je zbog čistog starta na loptu dodijelio izravni crveni karton Assou-Ekottu u 56. minuti.

S desetoricom nogometaši Metza nisu mogli protiv PSG-ovog stroja. Već u 59. minuti nakon slabog čišćenja domaće obrane svojim prvim udarcem u okvir protivničkog gola Mbappe zabija za vodstvo PSG-a i tu je priči bio kraj. Deset minuta kasnije Neymar krasno odmjerenim udarcem podiže na 3:1, pet minuta kasnije Cavani zabija na dodavanje Mbappea za 4:1. Za konačnih 5:1 zabio je Lucas u 87. minuti.

Prvi put u povijesti kluba PSG je u prvih pet kola upisao pet pobjeda.

U ranijem terminu u Lilleu su istoimeni domaćin i Bordeaux odigrali bez pobjednika i bez golova, završilo je 0:0. Gosti su pokazali više od igre, imali su i igrača više od 32. minute nakon isključenja Thiaga Maie, ali neprecizni napadači nisu uspjeli gostima donijeti sva tri boda.

Lille 0-0 Bordeaux 08/09/2017 All Goals AND... by FootballHG