Nice
Nice 4:0 Monaco
Monaco

Dario Dodić • subota, 09.09.2017.

U prvom subotnjem susretu petog kola francuske Ligue 1 Monaco je na iznenađenje mnogih upisao prvi prvenstveni poraz. Aktualni prvaci teško su stradali u gostima kod Nice...

Nakon poraza od Turske kojem je kumovao slabom obrambenom reakcijom, Danijel Subašić neugodno se proveo i ove subote u francuskom prvenstvu. Monaco je u gostima kod Nice teško poražen od strane Balotellija i društva, domaći su slavili s više nego uvjerljivih 4:0.

Teško je hrvatskog vratara kriviti za bilo koji gol Nice, ali sigurno mu neće biti drago nakon što je u jednoj utakmici primio jednak broj golova kao i u prethodna četiri prvenstvena kola zajedno.

Sve je nizbrdo za aktualne prvake krenulo nakon pet minuta igre kada je Sidibe skrivio najstrožu kaznu. Pogodio je Subašić stranu u koju će gađati Balotelli, ali visoko gađa talijanski internacionalac za vodstvo Nice 1:0.

Iznenađujuće su neraspoloženi bili gostujući igrači, čak se i Falcao uklopio u sivilo svoje momčadi, koja praktički u 90 minuta nije opasnije prijetila golu Nice. Imali su gosti inicijativu koju su im svjesno prepustili domaći nogometaši čekajući kontre, ali inicijativu nisu uspjeli pretvoriti u nešto konkretnije.

Već u 18. minuti kontra Nice je urodila plodom. Na dodavanje Saint-Maximina obrani Monaca bježi Plea, rješava se jednog gostujućeg igrača i zabija za 2:0.

Ništa se u nastavku kod Monaca nije promijenilo, jalova je bila inicijativa gostiju, a kontra Nice funkcionirala je besprijekorno. Tako je u 60. minuti Souquet pobjegao po desnoj strani, Balotelli se neometan ušuljao iza leđa Monacove obrane, poslužio ga je Souquet, Talijan lagano poentira za ogromnih 3:0.

Poštedio je Jardim Falcaa daljnjih muka, nakon trećeg primljenog pogotka umjesto Kolumbijca u igru ulazi Stevan Jovetić. Nije puno pomogao Crnogorac u svom debiju u dresu Monaca, Ganago u 85. minuti, samo deset minuta nakon što je ušao umjesto Balotellija, bježi obrani gostiju, prelazi Subašića i zabija za konačnih 4:0.

All Goals HD OGC Nice 4-0 AS Monaco 09.09.2017 by lifeefoot