Juventus
Juventus 3:0 Chievo
Chievo

Dario Dodić • subota, 09.09.2017.

Nogometaši Juventusa bez ikakvih su problema upisali sva tri boda u sklopu trećeg kola talijanske Serie A, svladavši na svom travnjaku Chievo s 3:0. Posebno je raspoložen bio Paulo Dybala, a razloga za brigu domaćini imaju jer je u 83. minuti zbog ozljede igru napustio Mario Mandžukić...

S mislima u Barceloni na predstojećem dvoboju Lige prvaka na Camp Nouu nogometaši Juventusa ugostili su Chievo na svojem Allianz stadionu u Torinu. Iako igrači Maxa Allegrija nisu impresionirali, na kraju su s uvjerljivih 3:0 došli do sva tri boda, a Allegri je uspio i neke ključne igrače odmoriti. Zanimljivo je da je prvi put od 2010. godine Juventus u Serie A nastupio bez ijednog od ovih igrača: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini.

Odmorio je donekle Allegri i Dybalu, umjesto njega započeo je Costa. Iako nije dominirao Juve, naprotiv, Chievo je imao nekoliko solidnih prilika za pogodak, domaći su već nakon 15-ak minuta igre došli do prednosti kada je Hetemaj pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog dijela. U nastavku je u vatru Allegri gurnuo i Dybalu, Argentinac je jedva dočekao još jednom prošetati svoju desetku travnjakom u Torinu. Iako je igrao tek nešto više od pola sata Dybala je zaslužio epitet igrača utakmice. Pet minuta nakon ulaska zakuhao je akciju koja je preko Pjanića stigla do Higuaina, koji u maniri rasnog strijelca podiže na 2:0.

Mario Mandžukić igrao je od prve minute, bio vrlo dobar, pogotovo u obrambenim zadacima, ali je moro napustiti igru u 83. minuti zbog ozljede. Teško je reći je li riječ o ozljedi lista ili potkoljenice, jedino što je sigurno jest da je Mario bio vrlo razočaran, nadajmo se da će moći zaigrati protiv Barcelone u Ligi prvaka.

U istoj minuti raspoloženi Dybala zakucao je posljednji čavao u gostujući lijes, lijepo se riješio braniča Chieva i poslao loptu u donji desni kut za konačnih 3:0.