Dubrava eliminirala Litavce, Gorica nije uspjela u Estoniji

Branimir Korać • nedjelja, 10.09.2017.

Polovičan učinak hrvatskih klubova u prvom kolu kvalifikacija EHF kupa. Dubrava je izborila prolaz, a Gorica nije uspjela doći do pobjede u Estoniji...

Rukometaši Dubrave nakon velike drame izborili su prolaz u drugo kolo kvalifikacija EHF kupa. Nakon 36:36 u prvom susretu u Litvi, u uzvratu su na svom parketu svladali Klaipedu s 36:35 i prošli dalje.

Pogodak u samoj završnici susreta donio je Dubravi prolaz daleko teže nego što se to očekivalo protiv Litavaca. U Dragunasu su itekako zadovoljni pruženim otporom, ali za iznenađenje nisu imali snage.

Sljedeći protivnik Dubravi bit će mađarski Csurgoi, klub koji je definitivno jači od Litavaca, ali opet protivnik koji nije nepobjediv, no morat će Zagrepčani zaigrati puno bolje ako misle proći dalje.

Protiv Litavaca u uzvratu su se istaknuli Ivan Vida sa sedam golova, Marin Buneta sa šest te s po pet Kristijan Radoš i Luka Vinković.

Za razliku od Dubrave, Goričani su završili svoju europsku avanturu. Nakon domaćeg remija 21:21 protiv estonskog Pölva Servitija, poraženi su u uzvratu 25:22.

Estonci imaju poprilično solidnu momčad i to su pokazali u susretima s Goricom. Uzvrat je odlučen u drugom poluvremenu nakon 10:10 poslije prvih 30 minuta, u nastavku je domaćin bio koncentriraniji i ide dalje gdje ga očekuje novi put u Hrvatsku, ovaj put u Našice.

Carl-Eric Uibo predvodio je pobjednika sa šest golova dok je kod Gorice najbolji bio Ivan Matić sa sedam golova.