Dario Dodić • nedjelja, 10.09.2017.

Odigrano je još pet nedjeljnih dvoboja trećeg kola talijanske Serie A. U derbiju kola na Olimpicu Lazio je razbio Milan, Verona je teško stradala protiv Fiorentine, a poraz je upisala i Genoa Ivana Jurića...

Iako je malo nedostajalo da se zbog teških vremenskih uvjeta uopće ne odigra, derbi trećeg kola talijanske Serie A između Lazija i Milana ipak se sa sat vremena kasnijim početkom odigrao u Rimu na Olimpicu. Bolje bi za goste iz Milana bilo da se nije igralo jer Lazio je golgeterski učinkovitom predstavom na krilima Cira Immobilea napunio mrežu gostiju do vrha.

Bila je to po igri prilično izjednačena utakmica u kojoj su gosti imali nešto više loptu u nogama, ali domaćini su bili iznimno konkretni. U samoj završnici prvog dijela Immobile iz jedanaesterca dovodi Lazio u vodstvo nakon što je najstrožu kaznu poprilično nepotrebno skrivio Calabria. Četiri minute kasnije Lazio je imao 2:0. Lulićev ubačaj s desne strane iz voleja u mrežu šalje Immobile.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Lazio je pobjegao na nedostižnih 3:0. Asistent se promijenio, ovog puta bio je to Parolo, no strijelac ostaje isti, Immobile u razmaku od samo deset minuta dolazi do hat-tricka.

Katastrofa Milana nije na tome stala, već dvije minute kasnije Immobile pokazuje da zna i asistirati, nakon brze kontre poslužuje Alberta koji podiže na 4:0.

Morao je reagirati Montella, u vatru šalje Calhanoglua i Nikolu Kalinića, Calhanoglu nakon minute provedene u igri asistira Montolivu za smanjenje vodstva Rimljana na 4:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade Lazio je ostao s igračem manje u polju, pocrvenio je Parolo, no rezultat se nije mijenjao.

U redovnom terminu od 15 sati Fiorentina je ekspresno na gostovanju kod Verone riješila pitanje pobjednika. Već nakon nešto više od 20 minuta igre Viole su imale 3:0. U drugoj minuti zabio je Simeone nakon što je vratar domaćih Nicolas kratko odbio loptu, točno na noge Fiorentininog napadača. Na 2:0 iz najstrože kazne koju je skrivio Nicolas podiže Thereau u desetoj minuti, za 3:0 zabija Astori.

I u nastavku su Viole nastavile dominantno. U 62. minuti Veretout krasnim pogotkom iz slobodnjaka podiže na 4:0, a za konačnih 5:0 zabija Dias u samoj završnici susreta.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta kod gostiju.

Genoa Ivana Jurića upisala je drugi uzastopni poraz, danas je u gostima kod Udinesea poražena s minimalnih 1:0, jedini pogodak na susretu postigao je Jankto već u 16. minuti.

Posao je gostima otežao Bertolacci zaradivši izravni crveni karton u 37. minuti zbog preoštrog starta. Unatoč tomu što su dobar dio susreta igrali s igračem manje nogometaši Genoe su napadali i u nekoliko navrata bili blizu golu, ali mreža domaćeg vratara Scuffeta nije se tresla. Zbog jednako grubog starta i Udinese je ostao s desetoricom igrača u polju, u 79. minuti Pezzella je dobio izravni crveni karton, ali bilo je prekasno za Genou, rezultat se nije mijenjao.

All Goals & highlights HD Udinese 1 - 0 Genoa... by livgol

Cagliari 1-0 Crotone 10/09/2017 Marco Sau First... by FootballHG