Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Vedran Đurak
Mario Budimir 88'
Rudeš

Modri zaključili osmo kolo HT Prve lige pobjedom nad Rudešom

Marjan Kreševac • nedjelja, 10.09.2017.

U posljednjoj utakmici osmog kola HT Prve lige na Maksimiru Dinamo je ugostio Rudeš. U predstavi koja spada u sferu rezultat se pamti, a igra zaboravlja, Modri su na kraju slavili rezultatom 3:2..

Posljednji susret osmog kola HT Prve lige započeo je u komornoj atmosferi. Oni s malo boljim sluhom mogli su čuti šaputanja na klupi za rezervne igrače. Bad Blue Boysi probudili su se tek u 13. minuti susreta podsjetivši nas da smo ipak na nogometnom terenu. Igra Modrih bila je skromna, besciljna dodavanja posljednje linije na vlastitoj polovici, vezni red i napadači sa slabim radijusom kretanja bez lopte.

Budimo iskreni nisu ni gosti prikazali neku velebnu igru, ali od njih se to nije ni očekivalo. Njihova osnovna ideja vodilja bila je sačuvati vlastitu mrežu, a za ostalo kako bude. I uspijevalo im je to bez previše muke sve do 24. minute. Stojanović je centrirao s desne strane, branič Rudeša Pavić igrao je rukom koja definitivno nije bila u prirodnom položaju i sudac nije imao izbora, pokazao je na bijelu točku. Loptu je namjestio Henriquez i snažno opalio, Čondrić je pogodio stranu, ali nije imao šanse.

Nakon postignutog pogotka Modri su malo živnuli, lijepo je glavom u 31. minuti nakon ubačaja iz kuta pokušao Gojak, ali Čondrić odbija u novi korner. Kratkog vijeka bila je njihova živahnost, ubrzo su se ponovno vratili u mirne vode. U završnici poluvremena shvatili su igrači Rudeša da ovakav beskrvni Dinamo nije nikakav bauk i sve su češće odlazili na modru polovicu. Nisu uspjeli konkretnije priprijetiti Zagorcu, ali su barem pokazali želju, ono što Dinamovi igrači uglavnom nisu.

Još je nevjerojatnija ovakva Dinamova predstava nakon izjava Marija Cvitanovića kako su njegovi igrači u reprezentativnoj pauzi radili jako dobro, kako su trenirali kao zvijeri.

Drugo poluvrijeme kao i u većini utakmica ove sezone bilo je kod Modrih ono za nijansu bolje. U 51. minuti sjajno je iskosa s lijeve strane pokušao Olmo, ali stativa je spasila goste. Sedam minuta kasnije niti okvir gola nije ponudio spas. Nakon udarca iz kuta s desne strane u šumi igrača najviši je bio Benković i glavom neobranjivo poslao loptu u mrežu. U izglednim prilikama bili su još i Soudani dva puta i ponovno Benković, ali nedostajalo je preciznosti u njihovim udarcima.

I kada smo već debelo razmišljali što napisati o Rudešu dogodila se 81. minuta i kardinalna pogreška ljudi u crnom. Lulić je zatresao mrežu, ali u trenutku dodavanja nalazio se barem metar u nedozvoljenoj poziciji i kada su svi očekivali da će pomoćni sudac mahati, na opće čuđenje glavni sudac pokazao je na centar. U posljednjih deset minuta dogodilo se gotovo više nego u ostatku susreta. U 84. minuti vidjeli smo još dvije lopte u mreži.

Prvo je u 84. minuti Soudani glavom vratio Modre na prednost od dva pogotka, a na isti način uzvratio mu je u 87. Budimir koji je s nekih desetak metara glavom neobranjivo pogodio donji lijevi kut Zagorčevog gola. Kada bi gledali samo rezultat ustvrdili bi da smo prisustvovali odličnoj utakmici, ali to bi bilo daleko od realnosti. Prvo poluvrijeme pokazalo je slabosti Dinamove kreacije i igre prema naprijed, dok su u posljednjih deset minuta isplivali i problemi posljednje linije.