Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 17.09.2017, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Rudeš u derbiju začelja do zaslužene pobjede protiv Istre 1961

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.09.2017.

Deveto kolo HT prve lige zaključili su u Kranjčevićevoj Rudeš i Istra 1961, a domaćin je odnio pobjedu 1:0 i tako Puljanima prepustio posljednju poziciju na ljestvici...

Derbi začelja HT Prve lige odigran je u Kranjčevićevoj gdje je Rudeš stigao do prve prvoligaške pobjede. Povijesna je to pobjeda za Rudešane koji su debitanti u najvišem rangu natjecanja, a punih devet kola čekali su na prvo slavlje.

Dočekali su ga protiv Istre 1961 koja je u priličnim problemima na više razina, atmosfera oko kluba nije idealna, dosta se lutalo u izboru igračkog kadra i trebat će vremena da se sve to posloži.

U ovom susretu Rudeš je zaslužio pobjedu, bio je puno opasniji, stvorio više prilika i u konačnici za razliku od gostiju i postigao jedan pogodak.

Već u 14. minuti Rudeš je stigao do vodstva. Turčin je nabacio s desne strane, lopta se sretno odbila od gostujućih igrača Kamenaru na glavu koji je miran i rutinski pogađa.

Puljani su mogli do poravnanja već dvije minute kasnije. Hadžić je ostao sam u kaznenom prostoru, lopta mu je došla na desetak metara, ali on je pucao vrlo loše, "bekovski" neprecizno.

Do odlaska na odmor Ivušić je još dva puta bio na mukama, oba puta u središtu pozornosti bio je Kamenar. Prvi put iz odlične pozicije s 15-ak metara pucao je pokraj gola, a zatim opalio izvan kaznenog prostora, no Ivušić je obranio.

Najljepši trenutak drugog dijela svakako je fantastičan udarac Marija Budimira koji je u 56. minuti odlično opalio, ali zatresao gredu.

Do kraja susreta pokušavali su Puljani doći do poravnanja, ali domaćin se uspješno obranio i stigao do prve pobjede.