Moskovski CSKA odradio trening sa Zadranima i glatko ih porazio

Branimir Korać • petak, 22.09.2017.

Zadar je upisao i drugi poraz na turniru kojem je domaćin, nakon Bayerna svladao ga je i moskovski CSKA. Moskovljani su bili bolji s vrlo visokih 97:68...

Dvije utakmice u dva dana protiv ovako snažnih protivnika previše je za Zadrane. Nakon poraza od Bayerna dan ranije, Zadrani su teško stradali protiv CSKA koji je za razliku od domaćina prvog dana turnira pauzirao i svježiji je dočekao ovaj dvoboj.

Znatno kvalitetniji gosti ozbiljno su shvatili ovaj dvoboj pokušavši uigrati određene stvari i iskoristiti ovaj dvoboj na što je moguće bolji način.

Zadar se dobro držao u prvom poluvremenu kada nije dopustio Moskovljanima veliko odvajanje te je na poluvremenu zaostajao samo sedam koševa.

Treća dionica bila je ključna, tu je Zadar potpuno pao, nije više mogao držati korak s atletski moćnijim, bržim i kvalitetnijim protivnikom koji je samo tu četvrtinu dobio s ogromnih 36:11.

U nastavku susreta čvrsta obrana gostiju malo je popustila, Zadar je u zadnjoj četvrtini ubacio 26 poena što je više nego što je upisao u drugoj i trećoj zajedno.

U redovima Zadra ponovno je najefikasniji bio novopridošli Luka Božić sa 17 poena dok je Toni Jelenković ubacio 11 poena.

Kod gostiju Nando De Colo ubacio je 21 poen uz šest skokova i pet asistencija, a Cory Higgins dodao je 13 poena.

U prvom susretu dana Brose je bio bolji od Fenerbahčea 90:89 predvođen sa 16 poena Brycea Taylora te 15 Maoda Loa. Leon Radošević za 24 minute ubacio je šest poena. Kod Fenerbahčea Jason Thompson ubacio je 19 poena uz 12 skokova dok je Bradley Wanamaker dodao 17 poena i šest asistencija.

• Kracho23.09.2017. u 22:31
    Oli nije Radošević ozlijeđen više? Aham.., da, reprezentativni ciklus je za ovo ljeto završen..
    Kracho
  • narada10822.09.2017. u 23:17
    bolje mi se svida Dogus kao priprema nego onaj Saban Cup u Baru. Odlicna skola za Zadrane, pog. klince. Jelenkovic i Bozic (buzzer beater trica u zadnjem napadu ;-) su mi se dobro svidali.