Dario Dodić • subota, 23.09.2017.

Iako se očekivao neizvjestan gradski derbi u Torinu, Juventus je bez ikakvih problema upisao šestu prvenstvenu pobjedu u šestom kolu Serie A, s laganih 4:0 nadigrao je Torino. Savršen ulazak u sezonu uz puno je muke sačuvao Napoli koji je s 3:2 u gostima svladao SPAL...

Uz više muke od očekivanog Napoli je došao do pobjede u gostima kod SPAL-a. Domaćini su pokazali zube i do same završnice držali Napoli u egalu na svom stadionu Paolo Mazza. Na kraju ipak pogotkom Ghoulama u 83. minuti gosti dolaze do pobjede 3:2.

Na oduševljenje domaćih navijača sjajno je u utakmicu ušao SPAL. Igrala se 13. minuta, Antenucci je lijepo s igračem na leđima primio loptu, gurnuo je kratko do Schiattarelle, a ovaj s 20 metara pogodio donji lijevi kut Reininog gola.

77 sekundi Napoli dolazi do izjednačenja, lijepo je iz okreta pogodio Insigne na dodavanje Callejona. Dugo je Napoli lomio SPAL i činilo se kako je napokon prelomio utakmicu 20-ak minuta prije kraja kada je nakon sjajnog Ghoulamovog ubačaja Callejon zabio za vodstvo gostiju. Vrlo brzo trener Sarri odlučuje zatvoriti utakmicu, vadi Driesa Mertensa i uvodi Marka Roga.

No, uporni domaćini nisu se predavali, već šest minuta nakon Callejonovog pogotka Viviani lijepo iz slobodnjaka zabija za 2:2. SPA ipak nije izdržao do kraja, Ghoulam je sve odradio sam i sjajno pogodio za konačnih 3:2 i šestu prvenstvenu pobjedu Napolija nakon šest kola. Prvi put u povijesti kluba Napoli je prvenstvo otvorio sa šest pobjeda.

Lakše od očekivanog Juventus je u gradskom derbiju svladao Torino na svom Allianz stadionu. Juve je slavio s laganih 4:0 i tako došao, kao i Napoli, do šeste prvenstvene pobjede. Bio je to ujedno i prvi prvenstveni poraz za Torino.

Iako je Juve slovio za favorita protiv Torina, posao domaćinima poprilično je olakšao Baselli, koji je do 24. minute prikupio dva žuta kartona i ostavio goste s igračem manje na travnjaku. Zatvaranje susreta nije bilo opcija jer je prije toga Dybala potvrdio sjajnu formu, na dodavanje danas iznimno raspoloženog Pjanića pogodio je s ruba kaznenog prostora za vodstvo domaćeg sastava.

Nije puno Torino mogao s igračem manje u polju, Juventus je nizao napade, a u završnici susreta povisio na 2:0. Cuadrado je povratnom loptom pronašao Pjanića, a ovaj krasno pogodio gornji lijevi kut Torinovog gola.

Ako je pitanje pobjednika uopće bilo neizvjesno, sve je riješio Alex Sandro u drugom poluvremenu. S desne je strane korner izveo Pjanić, a usamljeni Sandro lijepo glavom zabio za 3:0. Za konačnih 4:0 zabio je Dybala u 90. minuti, iako se mora priznati kako se činilo da je Argentinac bio u zaleđu. U šest prvenstvenih kola Dybala je postigao već deset pogodaka. Mario Mandžukić odigrao je vrlo dobrih 80 minuta, umjesto njega u igru je ušao Higuain.