Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 25.09.2017, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Dario Dodić • ponedjeljak, 25.09.2017.

Deseto kolo Hrvatski Telekom Prve lige zaključili su dvobojem u Kranjčevićevoj Rudeš i Osijek. Kao i u prvom susretu koji je Rudeš igrao u Prvoj ligi, tada u gostima kod Osijeka, utakmica je završila 1:1...

Nogometaši Osijeka nisu uspjeli upisati pobjedu u gostima kod Rudeša u posljednjoj utakmici desetog kola HT Prve lige. Momčad Zorana Zekića dugo je bila u rezultatskom zaostatku, ali je 20-ak minuta prije kraja bolju igru uspjela pretočiti u pogodak za izjednačenje. Do kraja susreta obje su momčadi imale prigode za uzeti sva tri boda, no mreže se više nisu tresle, Rudeš ipak remijem može biti zadovoljniji od Osječana.

Bolje je utakmicu u Kranjčevićevoj otvorio Osijek, ali tu bolju igru nije uspio pretočiti u konkretniji rezultatski učinak. Dvaput su dobro prijetili gosti, pokušaj Mioča s gotovo 30 metara jedva je obranio Picak, par minuta kasnije u dobroj se situaciji našao i Ejupi, ali vratar Rudeša danas je bio na visini zadatka.

Rudeš se fokusirao na kontranapade i to je radio više nego dobro. Upravo iz takve jedne kontre, u 20. minuti, domaći su poveli. Lulić je lijepo na desnoj strani loptom u prostor uposlio danas odličnog Turčina, ovaj prizemnom paralelom na drugoj vratnici pronašao Budimira, koji lagano poentira za vodstvo Rudeša.

Upravo je Turčin do kraja prvog poluvremena imao najbolju priliku za novi pogodak. Sve je sam odradio po desnoj strani, biciklom se riješio Baraća, prevario i Malenicu, ali lopta odlazi malo pokraj lijeve vratnice.

U nastavku susreta sve je opasniji bio Osijek. Kako je vrijeme odmicalo tako je Zekić sve više karata bacao u napad, pritisak njegove momčadi isplatio se u 72. minuti. S lijeve je strane sjajno ubacio dotad poprilično indisponirani Bočkaj, u srcu domaćeg kaznenog prostora pronalazi Grgića, koji glavom zabija za 1:1.

Mogao je Turčin samo tri minute kasnije zabiti za novo vodstvo Rudeša, izbio je sam pred Malenicu, ali ovog puta Osijekov vratar izlazi kao pobjednik. Mogao je i Osijek do sva tri boda, pamtit će gosti pokušaj Lukića glavom koji nije bio dovoljno opasan za Picaka te vratnicu Bočkaja u sudačkoj nadoknadi.