Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 30.09.2017, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, Split

Dario Dodić • subota, 30.09.2017.

Nogometaši Hajduka na Poljudu se bez ikakvih problema s 2:0 svladali zaprešićki Inter i došli do sva tri boda u 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Krasan gol za domaće zabio je Josip Radošević..

Regan Obeng
46'
33
Ivan Tomičić
74'
31
Dominik Rešetar
87'
Samir Toplak

Hajduk je u 11. kolu HT Prve lige bez apsolutno ikakvih problema upisao sva tri boda protiv slabašnog Intera, koji se na Poljudu došao braniti. Bilo je to bezuspješno jer su igrači Samira Toplaka prvi put kapitulirali već u devetoj minuti.

Radošević je bio taj koji je odmah skinuo teret pritiska s Hajdukovih leđa, u devetoj minuti odapeo je s 18 metara i lijepo pogodio u "malu mrežicu" za 1:0 Hajduka.

Niti nakon primljenog pogotka Inter se nije previše otvarao, Hajduk je kreirao šansu za šansom, a najbolji gostujući igrač, vratar Krševan Santini, svim silama čuvao svoju mrežu. Said se silno trudio zatresti Interovu mrežu, imao je dvije prilike u prvom dijelu, ali nije se uspio upisati među strijelce. Pamtit će situaciju iz 30. minute kada se lopta nakon Radoševićevog udarca odbila do Saida, čiji udarac s par metara blokira Mazalović.

Nešto je bolje u nastavku zaigrao Inter, ali bilo je to poprilično jalovo, više kao proizvod Hajdukovih pogrešaka. Dvaput se u šansi našao Andrić, ali nije uspio matirati Stipicu.

Najbolji pojedinac Hajduka bio je Hamza Barry, sve iole opasno kod domaćih kretalo je od njega. Tako je u 58. minuti povukao kontru, gurnuo do Ercega, koji s ruba kaznenog prostora lijepo pogodio za 2:0.

Mogao je Hajduk do još ponekog gola, Said i Erceg imali su fenomenalne prilike, ali unatoč primljenim pogocima sjajan je bio Santini na Interovom golu. Posljednju priliku Hajduka prokockao je Almeida, kojeg je povratnom loptom s desne strane na penalu pronašao Šehić, ali Portugalac neometan ljevicom šalje loptu malo pokraj lijeve vratnice.

U posljednjim minutama kapetan domaćih Zoran Nižić zaradio je drugi žuti karton nakon što je ramenom nehotično poslao mladog Rešetara u reklame uz teren.