Gjergjin Oostende visoko slavio u gostima, Vraneš jedini nešto pokušavao

Branimir Korać • subota, 07.10.2017.

U susretu trećeg kola belgijskog prvenstva Oostende pod vodstvom Darija Gjergje visoko je slavio u gostima kod Willebroeka 92:55...

Dario Gjergja s Oostendeom odlično je otvorio novu sezonu i u belgijsko prvenstvo krenuo je s tri uvjerljive pobjede. Dvije su upisane na gostujućem terenu, a najuvjerljivija je bila ova posljednja protiv Willebroeka.

Domaćinu je to tek druga ovosezonska utakmica, sezonu je otvorio gostujućom pobjedom kod Leuvena i s optimizmom je ugostio vjerojatno najjaču belgijsku momčad, no na kraju razloga za optimizam nije imao.

Gosti su rutinski slavili, a jedini kod domaćina koji je nešto pokušavao bio je dojučerašnji član Zadra Ivan Vraneš koji je za 25 minuta ubacio 14 poena (7/14 za dva) i tome dodao pet skokova.

U Gjergjinoj momčadi Chase Fieler ubacio je 19 poena, Mike Myers 16 poena uz osam skokova, a pet minuta dobio je Luka Kotrulja koji je ubacio jednu tricu i dodao jednu asistenciju.