Zimski sportovi

NHL: Prva domaća pobjeda Vegasa, St. Louis i dalje neporažen

HINA • srijeda, 11.10.2017.

Vegas Golden Knights su sinoć upisali svoju prvu domaću pobjedu, sa 5-2 su svladali Arizona Coyotes.

Samo u prvoj trećini Golden Knights su zabili četiri gola. Tomas Nosek je zabio prvi dvije i pol minute nakon početka utakmice, nešto manje od dvije minute kasnije na 2-0 je povećao Deryk Engelland, a onda je James Neal zatresao mrežu Coyotesa najprije u šestoj i onda u desetoj minuti igre za vodstvo od 4-0.

Arizona smanjuje na 4-1 pogotkom Tobiasa Riedera u prvoj trećini, a u drugoj trećini Oscar Lindberg povećava prednost Vegasa na 5-1. Kevin Connauton je zabio drugi gol za Arizonu nešto manje od šest minuta prije kraja.

Marc-Andre Fleury je upisao 31 obranu za Golden Knightse.

Momčad St. Louis Bluesa je i dalje neporažena nakon četiri utakmice, sinoć su sa 3-1 u Madison Square Gardenu pobijedili New York Rangerse.

Za Bluese (4-0-0) je ovo drugi put u povijesti, nakon sezone 2013./14 da su slavili u sve četiri utakmice na početku sezone.

Golove za St. Louis su zabili Carl Gunnarsson, Brayden Schenn i Jaden Schwartz, a Carter Hutton je obranio 32 udarca.

Jedini strijelac za New York bio je Mika Zibanejad.