Zimski sportovi

NHL: Prva pobjeda Minnesote u novoj sezoni

HINA • petak, 13.10.2017.

Minnesota Wild (1-1-1) je sinoć upisala svoju prvu pobjedu od početka sezone svladavši sa 5-2 Chicago Blackhawkse...

Vratar Devan Dubnyk je za pobjedu upisao 36 obrana, Minnesota je zabila četiri gola u zadnjoj trećini.

Ovo je bila prva utakmica u kojoj Blackhawksi (3-1-1) nisu zabili više od dva gola i prvi poraz Coreya Crawforda koji je obranio 29 udaraca.

Eric Staal je doveo Minnesotu u vodstvo od 1-0 35 sekundi prije kraja druge trećine. Ryan Hartman je izjednačio u osmoj minuti zadnje trećine, a onda Chris Stewart dvije minute kasnije dovodi Wild u vodstvo od 2-1. Jason Zucker povećava na 3-1, a nakon njega Stewart postiže svoj drugi pogodak za 4-1. Mikko Koivu je zabio za 5-1 dvije minute prije kraja utakmice.

Jonathan Toews je bio strijelac drugog gola za Chicago.