Vodeni sportovi

Jadran u Budimpešti ispustio pobjedu protiv Španjolaca

Branimir Korać • petak, 13.10.2017.

Vaterpolisti splitskog Jadrana u prvom nastupu na turniru Eurokupa u Budimpešti odigrali su neodlučeno sa španjolskim Matarom 8:8...

Splitski Jadran u prvom kolu drugog kruga kvalifikacija LEN Eurokupa nastupa na turniru u Budimpešti gdje je za prvog protivnika imao CN Mataro, inače španjolski predstavnik čija je ženska sekcija ipak uspješnija u europskim okvirima.

No i muški dio ovog kluba posjeduje kvalitetu što je pokazao u dvoboju s Jadranom remiziravši 8:8. Imali su Splićani priliku doći do pobjede, ali nisu je iskoristili i na kraju su se morali zadovoljiti remijem.

Kako je krenulo, izgledalo je da će to biti lagan posao za Jadran koji je prvu četvrtinu dobio s glatkih 4:1, međutim Španjolci se nisu predali i vratili su se u utakmicu.

Sredinom treće četvrtine poravnali su na 5:5 da bi Milardović i Antonijević ipak vratili Jadran na plus dva uoči zadnje dionice.

Tamo je Jadran odigrao skromnije u napadu, postigao je samo jedan pogodak i to vodeći za 8:7 Ivana Krapića minutu i pol prije kraja, nakon toga je Alex Codina poravnao i postavio konačnih 8:8.

Krapić je s tri gola predvodio strijelce Jadrana dok je Srđan Antonijević dodao dva pogotka.

U drugom kolu Jadran igra protiv domaćeg Ferencvarosa, a njima je u skupini i Primorac iz Kotora. Dvije momčadi prolaze dalje i svaki susret, možda i svaki gol, bit će vrlo bitan u nastavku turnira.