Branimir Korać • subota, 14.10.2017.

Momčad sa sedam poraza u sedam kola uz gol razliku 0:17 nanijela je poraz Chelseaju. Crystal Palace stigao je tako do prvih ovosezonskih bodova, a barem bod osvojio je Bilićev West Ham koji je remizirao kod Burnleyja...

Chelsea se udaljio još jedan korak od obrane naslova prvaka Engleske. Iako je još jako puno do kraja sezone, zaostatak za vodećim Manchester Cityjem već sada iznosi devet bodova, a navijače Chelseaja još više može brinuti činjenica da njihov klub ne izgleda i ne igra kao prošle sezone.

Gostovanje kod očajnog Crystal Palacea trebali su gosti riješiti rutinski, a na kraju su ostali bez bodova. Palace do ovog kola nije zabio nijedan gol, a primio ih je 17, a Chelseaju je zabio dva i uzeo sva tri boda. Doduše jedan od ta dva gola bio je autogol, ali i to se računa.

U 12. minuti Yohan Cabaye primio je loptu u kaznenom prostoru, pucao je loše i ona ne bi išla u gol, ali na putu je pogodila Cesara Azpilicuetu i završila u kutu Thibaulta Courtoisa.

Odgovor je stigao brzo. U 18. minuti Cesc Fabregas ubacio je iz kornera, u skoku je bio Tiemoue Bakayoko koji zabija za poravnanje.

Nije taj pogodak pokrenuo goste, Crystal Palace igrao je dobro i za to je nagrađen u završnici prvog dijela nakon niza pogrešaka gostiju. Prvo je Sakho lakoćom uzeo loptu Willianu, proigrao Zahu koji nema nikakvih problema proći nesigurnog Azpilicuetu i zavija za 2:1.

U drugom dijelu Chelsea je stvorio nekoliko dobrih prilika, ali na kraju se spašavao i od težeg poraza kada je zaboravio na obranu i Crystal Palace stvorio nekoliko opasnih prijetnji.

Bez obzira što je West Ham držao vodstvo u gostima kod Burnleyja sve do 85. minute, Slaven Bilić na kraju može biti itekako zadovoljan bodom. West Ham je od 27. minute igrao s igračem manje, no ipak je ostao neporažen.

Poveli su gosti u 19. minuti preko Michaila Antonija, stvari su odlično krenule za Bilićevu momčad, ali nisu uspjeli njegovi igrači to materijalizirati.

Problemi su krenuli u 27. minuti kada je Andy Carroll u dvije minute zaradio dva žuta kartona. Drugi je dobio praktički na sredini terena kada je u skoku visoko podignutom rukom i laktom pogodio domaćeg braniča.

Burnley je nakon toga zaigrao slobodnije, no teško je stvarao prilike protiv dobro postavljenih gostiju, sve do 85. minute kada griješi West Hamova obrana, ne prati Chrisa Wooda koji dolazi iz drugog plana i glavom šalje loptu u mrežu.

Manchester City ostaje sam na vrhu ljestvice nakon što je s čak 7:2 porazio Stoke. Povela je Guardiolina momčad 3:0, Stoke je smanjio na 3:2, a onda je domaćin s još četiri pogotka riješio pitanje pobjednika.

Sergio Aguero vratio se u konkurenciju nakon prometne nesreće, međutim ostao je na klupi i nije dobio priliku za nastup.

U razdoblju od 17. do 27. minute Manchester City postigao je tri pogotka, zabijali su Gabriel Jesus, Raheem Sterling i David Silva, a nadu gostima pružio je Mame Diouf smanjivši na 3:1 na kraju prvog dijela.

Na startu drugog dijela gosti dolaze i do drugog pogotka, ali to je samo trgnulo City koji kreće u pohod na visoku pobjedu. Do kraja susreta Gabriel Jesus, Fernandinho, Leroy Sane i Bernardo Silva postavljaju konačnih 7:2.

Treba spomenuti i da je Tottenham stigao do sva tri pogotka pobjedom 1:0 protiv Bournemoutha, a jedino neuobičajeno je da strijelac nije bio Harry Kane. Sva tri boda domaćinu donio je Christian Eriksen.