Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 14.10.2017, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5166
Osijek

Osijek do boda u derbiju na Maksimiru, Henriquez spasio Dinamo duboko u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • subota, 14.10.2017.

U derbiju 12. kola HT Prve lige Dinamo je ugostio Osječane i remizirao 1:1. Osječani su do 94. minute imali vodstvo, a onda je Angelo Henriquez donio Dinamu bod.

Modri nisu odigrali dovoljno dobro da bi svladali čvrste goste koji su bili oslabljeni, ali bez obzira na to ostali su neporaženi. Imali su Osječani tri boda u džepu, ali u 94. minuti Angelo Henriquez zabio je za remi.

Prvo poluvrijeme donijelo je vodstvo za Osječane i dosta skroman Dinamo koji je teško dolazio do prilika. U prvih 20-ak minuta Dinamo je izgledao, blago rečeno, loše, rezultatski je zaostajao, nije mogao spojiti nekoliko dodavanja i sve je vodilo prema novoj mizernoj večeri za domaćina u Maksimiru.

Osijek se postavio hrabro, nije se zatvorio i od početka je pokušao igrati. Donijelo mu je to već u drugoj minuti dobru priliku kada je Hajradinović pucao s desetak metara iskosa, gađao je suprotni kut, no lopta je otišla pokraj vratnice.

U 17. minuti Osječani su poveli. Lopa je odlično ubacio loptu iza leđa Dinamove obrane za Grezdu koji rutinski zabija za 1:0. Veliku pogrešku tu je napravio Jan Lecjaks koji je po tko zna koji put ove sezone lošim postavljanjem i kasnom reakcijom početnički ispao iz igre.

Prvu i jedinu pravu priliku u prvom dijelu Dinamo je imao u 25. minuti kada je Stojanovič ubacio s desne strane, Sigali je bio u dobroj poziciji na samo dva metra od gola gostiju, ali skrenuo je loptu pokraj vratnice.

Tek još jedan pokušaj Soudanija u 39. minuti, premalo je što smo vidjeli od domaćina. Gosti su bili organizirani i dobri, nakon vodstva dobro su se postavljali i s prednosti su otišli na odmor.

Veliku priliku za povratak u utakmicu Dinamo je propustio u 55. minuti. Mudražija je skrivio kazneni udarac ulaskom u Antolića, Soudani je preuzeo odgovornost, no Malenica brani njegov loš pokušaj. Vratar Osijek odbio je loptu točno na nogu Hodžića, on iz odlične pozicije gađa suprotni kut i promašuje.

Odmah nakon toga na travnjak je ušao Arijan Ademi u povratničkom nastupu u modrom dresu nakon preduge pauze zbog suspenzije. Ademi je odradio dobrih pola sata i izgledao je bolje od dobrog dijela svojih suigrača.

Kada je u 60. minuti sjajnim udarcem Olmo tražio od Malenice još bolju reakciju, činilo se da se Modri dižu i nagovještavaju teške minute za Osječane, ali to se nije dogodilo. Vrlo brzo susret se vratio u mirne vode, Dinamo je kružio oko obrane gostiju i jalovo pokušavao nešto napraviti.

15 minuta prije kraja Osječani su imali veliku priliku i povećati prednost. Nakon ubačaja s lijeve strane, Grgić je bio sam pred Livakovićem, ali on mu je u zadnji tren ušao u šut i spasio svoju momčad od novog pogotka.

Dinamo je uspio nakon toga stvoriti nekoliko prilika, Ademi je i poslao loptu u mrežu, no pogodak neopravdano nije priznat, zatim je Olmo još jednom odlično pucao, a Malenica još bolje obranio da bi novi pokušaj Ademija završio u bloku.

U zadnjoj minuti regularnog dijela sijevnula je kontra Osječana, povratna lopta došla je do Ejupija, ali Sigali je u posljednji trenutak spriječio pogodak.

I kada se očekivao kraj i pobjeda Osijeka, u 94. minuti Doumbia je ubacio u peterac, tamo je bio Henriquez i iz blizine svladao Malenicu za konačnih 1:1.

Odmah nakon toga Zebec je odsvirao kraj za podjelu bodova i nastavak Dinamovog niza neporaženosti u prvenstvu.