Premier liga, 8. kolo, 15.10.2017, 14:30 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 1:1 Everton
Everton

Dario Dodić • nedjelja, 15.10.2017.

Nedjeljni program osmog kola engleskog Premiershipa otvorili su Brighton i Everton, susret na Amex stadionu završio je bez pobjednika, 1:1...

Teško je procijeniti koliko strpljenja uprava Evertona ima s Ronaldom Koemanom, ali izvjesno je kako bi uskoro mogao postati bivši ne promijeni li se nešto na bolje u igri njegove momčadi. Everton je u gostima kod Brightona dohvatio tek bod i to jedva, a igrom, pogotovo u drugom poluvremenu, uopće nije impresionirao.

Brighton se još jednom čvrsto postavio, s prvenstvenim ciljem čuvanja vlastite mreže netaknutom, što je stvorilo privid dominacije gostiju. Everton je imao više od igre, stvarao je i neke poluprigode u prvom poluvremenu, ali bez veće opasnosti domaćeg vratara Ryana.

Među boljim pojedincima kod gostiju bio je Nikola Vlašić, koji se nekako najviše trudio prema naprijed, iako je pokazao i određene nedostatke kada su u pitanju obrambeni zadaci. Imao je jednu solidnu priliku kada se na rubu kaznenog prostora riješio svog čuvara, ali se okliznuo taman kad se spremao na šut i loptu poslao daleko od gola.

Bilo je to u drugom poluvremenu u kojem su domaći nogometaši shvatili da se može igrati s Evertonom pa su sa sve više žara kretali prema naprijed. Dodatan podstrek Brightonu dao je svojim ulaskom Izquierdo, domaći su u posljednjih 20-ak minuta bili puno bolja momčad. Najbolju priliku domaći su imali 15-ak minuta prije kraja kada je Keane blokirao pokušaj Knockaerta.

Desetak minuta prije kraja sudac Oliver propustio je dosuditi jedanaesterac za Everton kada je Sigurdsson bio očito povučen za dres kad se spremao na šut. Dvije minute kasnije, poveo je Brighton. Bruno je sjajno prošao po desnoj strani kraj uspavane obrane Evertona, poslao odličnu loptu u sredinu, ali Izquierdov udarac odlično brani Pickford. Nisu dobro reagirali gostujući braniči, nisu očistili situaciju i lopta dolazi do Knockaerta koji je šalje u Evertonovu mrežu.

Imao je Brown sjajnu priliku povećati vodstvo domaćih na 2:0 u 87. minuti, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlično brani Pickford. Obrambena nesmotrenost Bruna koji je kreirao situaciju kod gola Brightona pomogla je Evertonu doći do boda. U gužvi nakon prekida Bruno namjerno laktom udara Calvert-Lewina i Oliver opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran je izvođač bio Rooney, zabija za konačnih 1:1.

U posljednjim trenucima susreta Everton je mogao i do sva tri boda, ali dva dobra pokušaja Mirallasa izbliza fenomenalno brani Ryan.