Branimir Korać • subota, 21.10.2017.

U poslijepodnevnom terminu odigrano je pet utakmica engleskog Premiershipa, a najveće iznenađenje priredio je Huddersfield koji je svladao Manchester United...

Za iznenađenje kola pobrinuo se Huddersfield koji je šokirao Mourinhov Manchester United i svladao ga s 2:1. Borbeni domaćin odigrao je vrlo pametno, stigao do prednosti u prvom dijelu i izdržao do kraja odličnom obranom koju napadači Uniteda nisu znali otključati.

U 28. minuti Mooy je doveo domaćina u vodstvo nakon što je De Gea obranio prvi pokušaj domaćina, ali na odbijenoj lopti bio je veznjak domaćina i zabio za 1:0.

Pet minuta kasnije velika pogreška Victora Lindelofa i povećanje prednosti domaćina. Lossl je ispucao loptu iz svog šesnaesterca, Lindelof, koji je zamijenio ozlijeđenog Phila Jonesa desetak minuta ranije, promašio je loptu glavom i prema golu se sjurio Laurent Depoitre i zabio za 2:0.

U drugom dijelu United je uspio samo smanjiti zaostatak, Lukaku je ubacio s desne strane, u sredini je najviši bio Marcus Rashford i postavio konačnih 2:1.

Kiks Manchester Uniteda iskoristio je njegov gradski rival City koji je pobjedom protiv Burnleyja od 3:0 pobjegao na vrhu ljestvice na pet bodova prednosti, a mogao bi ga iskoristiti i Tottenham koji u slučaju pobjede protiv Liverpoola bodovno hvata priključak s Unitedom.

City je imao lagan posao, apsolutno je dominirao susretom i stigao do glatke pobjede. U 30. minuti Sergio Aguero iz kaznenog udarca doveo je City u vodstvo, a u drugom dijelu Leroy Sane i Nicolas Otamendi postavili su konačnih 3:0.

Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Chelseaja, Crystal Palace vratio se gubitničkim navikama. U devetom kolu upisao je i osmi poraz, svladao ga je Newcastle s minimalnih 1:0.

Nije to bio posebno kvalitetan dvoboj, no Newcastle je ipak uspio izvući pobjedu. U 86. minuti Španjolac Mikel Merino nakon ubačaja Ritchieja iz kornera, bio je najviši u kaznenom prostoru i glavom poslao loptu u mrežu.

Seriju utakmica bez pobjede prekinuo je Leicester koji je nakon promjene trenera slavio kod Swanseaja s 2:1. Domaćin može biti nezadovoljan konačnim rezultatom, nije bio lošiji protivnik, ali Leicester je bolje koristio svoje prilike.

U 25. minuti gosti su neočekivano poveli, Mahrez je ubacivao loptu u sredinu, a glavom ju je u mrežu zakucao Federico Fernandez te tako doveo svoju momčad u rezultatski zaostatak. Mahrez je imao prste i u drugom kolu Leicestera iako je možda bio u zaleđu. U tijesnoj situaciji primio je loptu u kaznenom prostoru i odlično je spustio u sredinu za Shinjija Okazakija koji zabija za 2:0.

U 56. minuti Swansea je smanjio lijepim golom snalažljivog Alfieja Mawsona, ali to je bilo sve što je domaćin napravio do kraja susreta.

U derbiju začelja Bournemouth je u gostima s 2:1 svladao Stoke i uhvatio je priključak s njim, West Hamom, Evertonom i Swanseajem na ljestvici.

Gosti su u prvom poluvremenu u dvije minute razmaka postigli dva pogotka, Andrew Surman i Junior Stanislas odveli su Bournemouth do visokog vodstva dok je u drugom dijelu Mame Diouf smanjio na konačnih 2:1.