Inter
Inter 3:2 Sampdoria
Sampdoria

Dario Dodić • utorak, 24.10.2017.

Nogometaši Intera na svom su San Siru u prvoj utakmici desetog kola talijanske Serie A protiv Sampdorije dohvatili sva tri boda i barem privremeno preuzeli vrh, iako su lako mogli prokockati veliku prednost...

Nakon deset kola talijanskog prvenstva Inter se nalazi na vrhu, nogometaši Luciana Spallettija na svom su San Siru s 3:2 svladali Sampdoriju i barem privremeno preskočili Napoli na prvenstvenoj ljestvici. U dvoboju dvaju momčadi koje igraju u sjajnoj formi Inter je u dobrom dijelu susreta posve nadigrao Sampdoriju, ali je u konačnici umalo prokockao veliku prednost.

Uraganski je Inter ušao u susret i u 18. minuti dobru igru kapitalizirao kada je snalažljivi Škriniar nakon kornera ugurao loptu u mrežu gostiju.

Nakon pola sata igre bilo je 2:0 za milansku momčad. Rijetke su utakmice u kojima kapetan Mauro Icardi ne zabija u dresu Intera, nakon slabog čišćenja jednog gostujućeg braniča Icardi iz voleja udvostručuje vodstvo domaćina.

Interov stroj nastavio je u istom ritmu i u drugom poluvremenu, u 55. minuti Icardi zabija svoj drugi, a Interov treći pogodak. Bila je to lijepa akcija domaćina u kojoj je asistenciju upisao Ivan Perišić. Hrvatski je reprezentativac odigrao odličnu utakmicu, imao nekoliko sjajnih prigoda za pogodak, ali nije uspio nijednom utjerati loptu u mrežu.

Mogli su domaći nogometaši zabiti još poneki pogodak, a onda su prerano skinuli nogu s papučice gasa što je omogućilo Sampdoriji povratak u susret. Otprilike pola sata prije kraja Quagliarella lijepo pogađa Kownackog, koji s par metara smanjuje na 3:1.

Nervozu u domaće redove unio je Quagliarella pet minuta prije isteka regularnog vremena zabivši za 3:2 glavom nakon ubačaja Praeta s desne strane. Inter je u završnici ipak uspio sačuvati prednost i doći do sva tri boda, iako je pobjeda mogla biti i sigurnija da je Perišić zabio u 87. minuti, ali zaustavlja ga okvir gola. U deset kola Inter je osvojio čak 26 bodova čime je izjednačio svoj najbolji ulazak u prvenstvo (sezone 1997./1998.)

Ivan Strinić nije ulazio u igru kod gostiju dok Marcelo Brozović zbog ozljede nije konkurirao za nastup kod domaćina.