Premier liga, 10. kolo, 28.10.2017, 13:30 h
Manchester United
Manchester United 1:0 Tottenham
Tottenham

Petar Jenjić • subota, 28.10.2017.

Manchester United minimalnom je pobjedom na Old Traffordu, pogotkom Anthonyja Martiala iz 81. minute, svladao Tottenham i tako izbio na drugo mjesto iza Manchester Cityja...

Najzvučnija utakmica desetog kola engleskog Premiershipa odigrana je na Old Traffordu iz koje je kao pobjednik izašla momčad Josea Mourinha. Crveni vragovi s minimalnih su 1:0 bili bolji od Tottenhama u izravnoj borbi za drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i tako se na najbolji mogući način oporavili od poraza u prošlom kolu kod Huddersfielda.

Domaćin je igrao bolje kroz veći dio susreta, posebno drugo poluvrijeme, dok gosti bez Harryja Kanea ipak nisu uspjeli otkinuti barem bod. Junak Uniteda bio je Anthony Martial koji je zatresao mrežu deset minuta nakon ulaska u igru.

Vrlo dobro se igralo prvih desetak minuta, u visokom ritmu igrale su obje momčadi. Nešto opasniji bio je domaćin, vršeći pritisak na posljednju liniju gostiju. Vrlo dobra prilika stigla je u 12. minuti kada je iz slobodnog udarca vrlo dobro pucao Mhitarjan, no Lloris je bio spreman i obranio je njegov pokušaj.

Nastavak prvog poluvremena ponudio je sličnu igru. Obje su momčadi imale svoje prilike, nešto bolje je izgledao Tottenham, ali nedostajao je barem jedan pogodak da se utakmica potpuno otvori.

Kompaktni domaćin nije ostavljao previše prostora Tottenhamu koji se mučio u drugom poluvremenu prijeći u fazu napada. Mourinhova momčad ozbiljnije je prijetila, lakše dolazila do suparničkog kaznenog prostora, ali pogodaka i dalje nismo vidjeli.

Ipak, kako su minute odmicale gosti su se počeli oslobađati. Krasan ubačaj Eriksena u 77. minuti propustio je iskoristiti Dele Alli. Već u sljedećem napadu velika prilika za United, glavom je pucao Romelu Lukaku, ali je pogodio samo stativu.

Gostujuća obrana odolijevala je sve do 81. minute, Lukaku je lijepo glavom prebacio loptu za Anthonyja Martiala, Francuz je utrčao u kazneni prostor i pospremio loptu u mrežu. Rezultat se do kraja nije promijenio i bodovi su ostali na Old Traffordu.