Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, 29.10.2017, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2207
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić

Bez pogodaka u Koprivnici, Slaven Belupo i Hajduk podijelili bodove

Petar Jenjić • nedjelja, 29.10.2017.

U susretu 14. kola HT Prve Lige Slaven Belupo i Hajduk su u Koprivnici odigrali bez pogodaka. Prvi je to bod Slaven Belupa nakon dva uzastopna poraza, dok je Splićanima ovo drugi uzastopni remi kojim su se bodovno izjednačili s Rijekom...

Nakon remija u najvećem hrvatskom derbiju nogometaši Hajduka i drugu uzastopnu utakmicu uzet će samo bod. Momčad Joana Carrilla je na gostovanju kod Slaven Belupa odigrala bez pogodaka, iako je kroz veći dio susreta više pokušavala, ali do toliko željenog gola nije došla.

Hajduk je kontrolirao stanje na terenu tijekom većeg dijela prvog poluvremena, ali do ozbiljnije prilike nije uspijevao doći. Slaven se vrlo dobro i organizirano branio, ne dopuštajući konkretan pokušaj svojih protivnika prema golu Antuna Markovića.

Unatoč terenskoj inicijativi Hajduk je ostao bez udarca u okvir u cijelom prvom poluvremenu. Gosti su se uglavnom oslanjali na vanjske šuteve koji su uglavnom završavali visoko iznad protivničkih vrata.

U 58. minuti se Hajduk našao u solidnoj prilici kada je Erceg spustio loptu za Pešića koji s desetak metara puca preko gola. Na drugoj je strani odmah uzvratio domaćin preko Rebernika čiji udarac s ruba kaznenog prostora odlazi malo pored gola.

Još dvije prilike u kratkom periodu imali su gosti, prvo je nakon odličnog solo prostora dobro pucao Tudor, a zatim i Erceg, no domaći vratar obranio je oba pokušaja.

Tražio je Hajduk pogodak, imao još nekoliko solidnih prilika, ali rezultat se nije promijenio do kraja utakmice.