Branimir Korać • nedjelja, 29.10.2017.

11. kolo Serie A nije donijelo promjenu na vrhu, Napoli je ostao na vrhu ljestvice novom pobjedom, a loš niz nastavila je Genoa koja je poražena kod Spala...

Jurićeva Genoa upisala je novi poraz, ovaj put protiv Spala 1:0. Uz ovaj poraz Genoa je pala na pretposljednje mjesto na ljestvici sa samo šest osvojenih bodova.

Jurićeva momčad bila je bolja, imala je više loptu u nogama te stvorila više prilika, međutim pobjeda je ipak pripala domaćinu kojem je jedan gol bio dovoljan za sva tri boda. Strijelac jedinog gola bio je Mirco Antenucci udarcem s 18 metara u 56. minuti. Petar Brlek kod gostiju nije ulazio u igru.

Napoli ostaje na vrhu ljestvice nakon što je upisao i desetu pobjedu u 11 odigranih kola. Svladao je Sassuolo 3:1, apsolutno je dominirao pa čak i da je uvjerljivije slavio, ne bi bilo neopravdano.

Napolitanci su poveli u 22. minuti pogotkom Allana, u završnici prvog dijela Falcinelli je vratio Sassuolo u igru da bi Jose Callejon vrlo brzo zabio za 2:1 i prednost Napolija na odmoru.

Kada je na početku drugog dijela Dries Mertens povisio na 3:1, bilo je jasno da će Napoli zadržati prednost na vrhu ljestvice. Marko Rog ušao je u igru u 76. minuti umjesto Callejona.

Sampdoria je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Chieva i upisala je pobjedu 4:1. Domaćin je bio efikasan, iskoristio je svoje prilike, a posebno u prvom poluvremenu kada je postigao tri pogotka.

Do 20. minute rezultat se nije mijenjao da bi do kraja prvog dijela pala četiri pogotka. Karol Linetty, Lucas Torreira i Duvan Zapata bili su strijelci za domaćina, a Fabrizio Cacciatore za goste. U drugom dijelu Torreira je postavio konačnih 4:1.

Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu kod domaćina.

Iznenađenje je priredio Crotone koji je s 2:1 svladao Fiorentinu. Crotoneu je ovo tek druga pobjeda ove sezone dok je Fiorentina ispustila priključak s vodećom šestorkom.

Ante Budimir doveo je Crotone u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja Trotte kada je iz blizine skrenuo loptu u mrežu. Upravo Trotta dvije minute kasnije povisio je na 2:0 dok je Fiorentina u završnici prvog dijela preko Benassija tek smanjila na konačnih 2:1.

Budimir je igrao do 79. minute kada ga je zamijenio Simy, a Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Do tri boda došao je Udinese koji je svladao Atalantu s 2:1 golovima De Paula i Baraka dok je Kurtić bio jedini strijelac za goste.