Zadar tek u posljednjoj četvrtini slomio otpor Škrljeva i upisao novu pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 29.10.2017.

U susretu četvrtog kola HT Premijer Lige Zadar je na svom terenu pobijedio Škrljevo rezultatom 97:78. Gosti su se držali jako dobro tri četvrtine, no domaćin je u zadnjih deset minuta uspio slomiti otpor...

Košarkaši Zadra stigli su do treće pobjede u domaćem prvenstvu, ali ne tako lako kao što se možda moglo očekivati. Na domaćem parketu su svladali momčad Škrljeva rezultatom 97:78.

Iako su se gosti jako dobro držali tri četvrtine, Zadar je u posljednjih deset minuta uspio pokazati kvalitetu više, otići na značajniju razliku i zaključiti susret u svoju korist.

S pravom se mogao ljutiti zadarski trener na svoju obranu koja je dopustila čak 18 koševa u šest minuta igre, iako niti domaćin nije previše zaostajao što se tiče napadačkog učinka.

Iako se činilo kako je Zadar pojačao obrambeni segment u drugoj četvrtini, to nije omelo Škrljevo koje je nastavilo sa sjajnim šutem. Tricom Dina Stipčića, ukupno šestom, u 15. minuti došli su do četiri koša viška (38:34). Gosti su se dobro držali do kraja poluvremena, bili cijelo vrijeme u egalu, no na poluvrijeme su otišli s pet poena minusa (51:46).

Držalo se Škrljevo u egalu još cijelu treću četvrtinu, ali vrlo dobar ulazak u posljednjih deset minuta Zadrani su iskoristili za odlazak na značajniju prednost. Mislav Brzoja pogodio je za dvoznamenkastu prednost u 32. minuti (75:65). Do kraja utakmice Zadar nije imao problema sačuvati stečenu razliku.

Domaćina su do pobjede predvodili Luka Božić i Joshua Bostic s 20 koševa, dok je Ive Ivanov dodao 16 poena i sedam skokova.

Prvo ime Škrljeva bio je Dino Stipčić s 23 poena, sedam skokova i šest asistencija, Davor Konjević je dodao 19 koševa.