Cibona rutinski odradila gostovanje kod Ribole

Branimir Korać • nedjelja, 29.10.2017.

Cibona nije imala problema u susretu četvrtog kola HT Premijer lige. Gostovala je kod Ribole u Kaštel Sućurcu i odnijela pobjedu 91:76 te tako zadržala stopostotan učinak...

Iako su nastupili bez Marka Tomasa, Luke Žorića, Jahmara Younga, Marina Rozića, Cibosi nisu imali problema na gostovanju u Kaštel Sućurcu. Odnijeli su glatku pobjedu protiv Ribole 91:76.

Za razliku od Cibone, Ribola je u potpuno drugačijoj situaciji, nalazi se na dnu ljestvice bez ijedne pobjede i jedino još Jazine uz nju čekaju na prvo slavlje.

Cibosima je trebalo tek nekoliko minuta kvalitetnijeg nastupa u obrani i napadu da slome otpor domaćina. Nakon što je Ribola povela s 10:9, gosti su napravili seriju 12:0 predvođeni Antom Gospićem i potpuno preuzeli kontrolu nad susretom.

Početkom druge dionice Ribola je zaigrala bolje i smanjila zaostatak na samo tri poena zaostatka nakon trice Kennetha Rhymesa, ali nije se dugo čekalo na odgovor gostiju koji su se ponovno odvojili i došli do dvoznamenkaste prednosti.

U drugom poluvremenu nije bilo nikakve promjene, Cibona je lakoćom održavala prednost, vodila je i s više od 20 razlike te ubilježila rutinsku pobjedu.

Priliku su dobili uglavnom oni koji igraju manje u ABA ligi te igrači koji nastupaju za Bosco na posudbi u Prvoj košarkaškoj ligi.

Po 17 poena ubacili su Melvin Cleveland (pet skokova) i Ante Gospić, a Andrija Ćorić dodao je 15 poena i pet skokova. Kod domaćina Dino Šipić ubacio je 21 poen, a Kenneth Rhymes dodao je 16 poena.