Verona
Verona 1:2 Inter
Inter

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.10.2017.

U posljednjem susretu 11. kola Serie A Inter je u gostima svladao Veronu s 2:1, a pobjednički gol za milansku momčad postigao je Ivan Perišić...

Inter se vratio na drugo mjesto Serie A i dalje prati vodeći Napoli koji mu bježi samo dva boda. U 11. kolu gostovao je kod Verone i upisao vrlo bitnu pobjedu 2:1, a čovjek odluke bio je Ivan Perišić.

Hrvatski reprezentativac odigrao je vrlo dobrih 90 minuta i ujedno postigao pobjednički pogodak odličnim udarcem u 67. minuti. Osim što je Perišić odradio odličan posao, na travnjak se nakon ozljede vratio i Marcelo Brozović koji je nastupio u zadnjih 20-ak minuta.

Inter je zasluženo slavio, bio je bolji protivnik i nije dopustio iznenađenje, a Verona je ostala u teškoj poziciji u donjem dijelu ljestvice.

Gosti su poveli u 36. minuti kada je Candreva dobro ubacio, a Borja Valero dobrim udarcem doveo je Inter u vodstvo.

Nakon deset minuta igranja u drugom dijelu dosuđen je kazneni udarac za domaćina. Samir Handanovič srušio je u 16 metara Marc'Antonija Bentegodija, a sudac je nakon pregleda snimke dosudio penal. Izveo ga je Giampaolo Pazzini i poravnao na 1:1.

Deset minuta kasnije Inter se vraća u prednost. Nakon kornera lopta je izbijena na rub kaznenog prostora gdje je natrčao Ivan Perišić i krasnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta gosti su zadržali prednost i uzeli sva tri boda.