Juniorska Liga prvaka: Spartak Moskva, Bešiktaš i Tottenham iznenadili, City osigurao osminu finala

Sportnet • petak, 03.11.2017.

Odigrane su utakmice četvrtog kola juniorske nogometne Lige prvaka u skupinama od E do H. U osam odigranih utakmica postignuto je 39 pogodaka, od toga 4.9 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi istaknuti pobjede Bešiktaša i Tottenhama protiv Monaca odnosno Real Madrida te remi Spartak Moskve na gostovanju kod Seville.

Liverpool je na Prenton Parku u Birkenheadu pobijedio Maribor 3:0. Već u četvrtoj minuti Curtis Jones doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Sedam minuta kasnije Ben Woodburn je iz kaznenog udarca povećao prednost domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Glen McAuley u 86. minuti. Sevilla i Spartak Moskva su na stadionu Jose Ramon Cisneros Palacios odigrali 3:3. Domaćini su imali vodstvo od 3:1, ali gosti su na kraju uspjeli izjednačiti i osvojiti bod. U 17. minuti Mikhail Ignatov doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 41. minuti Jose Calderon izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo domaćinima donio je Alejandro Viedma u 45. minuti pogotkom za 2:1. U 52. minuti Charaf je povećao prednost domaće momčadi na 3:1. Dvije minute poslije Aleksandr Rudenko smanjio je prednost Seville na 3:2. Konačnih 3:3 postavio je Ilja Mazurov u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Šahtar Donjeck i Feyenoord su na trening – igralištu Metalista u Visokiju odigrali 1:1. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 65. minuti Vladislav Kuzmenko doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Dylan Vente u 90. minuti. Manchester City je na stadionu Pasquale Ianniello u Frattamaggioreu pobijedio Napoli 5:3 i osigurao plasman u osminu finala. Kod Manchester Cityja dva pogotka postigli su Taylor Richards i Nabil Touaizi Zoubdi, a jedan pogodak postigao je Benjamin Garre. Kod Napolija jedan pogodak postigli su Giuseppe Esposito, Micheal Scarf i Alessio Zerbin.

Bešiktaš je na stadionu Sariyer Yusuf Ziya Onis u Istanbulu pobijedio Monaco 3:2. Turci su u 42. minuti imali vodstvo od 3:0 pogocima Mertcana Acikgoza, Oguzhana Akguna i Mustafe Apardija s bijele točke te se činilo da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Francuzi su uspjeli smanjiti rezultat preko Adriena Bongiovannija u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i Nabila Aliouija u 54. minuti, ali bodovi su ipak ostali Crnim Orlovima. Porto je na trening – igralištu Formacao Desportiva pobijedio Leipzig 3:2. Već u četvrtoj minuti Paulo Estrela je iz kaznenog udarca doveo domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 40. minuti Junior Joao Maleck Robles povećao je prednost domaćina na 2:0. Četiri minute kasnije Fabrice Hartmann smanjio je prednost Porta na 2:1. Novo povećanje prednosti domaćeg sastava donio je Madi Queta u 61. minuti pogotkom za 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Nicolas-Gerrit Kuhn u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Tottenham je na svom trening – igralištu u Enfieldu pobijedio Real Madrid 3:2. U 20. minuti Cesar je doveo gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Sedam minuta poslije Japhet Tanganga izjednačio je rezultat na 1:1. U 47. minuti Marcus Edwards je s bijele točke donio preokret i vodstvo domaćoj momčadi pogotkom za 2:1. Novo izjednačenje donio je Martin u 61. minuti pogotkom za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je Kazaiah Sterling u 82. minuti. Borussia Dortmund je na trening – igralištu Dortmund Brackel s igračem manje nadigrala i uvjerljivo pobijedila APOEL. Hat – trick postigao je Anargiros Kampetsis, a jedan pogodak postigli su Jacob Bruun Larsen i Jadon Sancho. U 28. minuti branič Borussije Soren Lippert dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja nad veznjakom APOEL – a Michalisom Koukosom.

Rezultati četvrtog kola juniorske nogometne Lige prvaka:
Skupina E: Liverpool – Maribor 3:0 (Jones 4, Woodburn 11 – 11m, McAuley 86), Sevilla – Spartak Moskva 3:3 (Calderon 41, Viedma 45, Charaf 52/Ignatov 17, Rudenko 54, Mazurov 90+2).

Poredak:
1. Liverpool 9
2. Spartak M. 5
3. Sevilla 5
4. Maribor 3
Skupina F: Šahtar Donjeck – Feyenoord 1:1 (Kuzmenko 65/Vente 90), Napoli – Manchester City 3:5 (Esposito 55, Scarf 61, Zerbin 80/Richards 7, 26, Touaizi Zoubdi 22, 42, Garre 36).

Poredak:
1. Man. City 12
2. Feyenoord 5
3. Napoli 4
4. Šahtar D. 1
Skupina G: Bešiktaš – Monaco 3:2 (Mertcan Acikgoz 9, Oguzhan Akgun 32, Mustafa Apardi 42 – 11m/Bongiovanni 45+2, Alioui 54), Porto – Leipzig 3:2 (Paulo Estrela 4 – 11m, Robles 40, Madi Queta 61/Hartmann 44, Kuhn 90+3).

Poredak:
1. Monaco 9
2. Porto 9
3. Bešiktaš 4
4. Leipzig 1
Skupina H: Tottenham – Real Madrid 3:2 (Tanganga 27, Edwards 47 – 11m, Sterling 82/Cesar 20, Martin 61), Borussia Dortmund – APOEL 5:0 (Bruun Larsen 8, Kampetsis 26, 36, 69, Sancho 83).