Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 04.11.2017, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 758
Istra 1961

Vinkovčani se osramotili pred vlastitim navijačima, Istra 1961 unatoč problemima visoko slavila

Mihaela Bradovski • subota, 04.11.2017.

Bez obzira na silne financijske probleme koji pritišću Istru 1961, Puljani su na odličan način odradili gostovanje u Vinkovcima i upisali visoku pobjedu 4:1...

Ante Kordić
46'
26
Ivan Miličević
46'
13
Zvonimir Filipović
72'
Darko Raić-Sudar

Jako loše izdanje Cibalije i puno razloga za zabrinutost domaćem treneru Mladenu Bartoloviću. Istru trese neizvjesnost oko budućnosti kluba, hoće li se Amerikanac Glover povući i prepustiti klub nekom sposobnijem ili će tvrdoglavo držati svoju poziciju, no bez obzira na sve na sjajan način odradili su Puljani ovo gostovanje i visoko slavili s 4:1.

Čak je bilo upitno hoće li gosti uopće krenuti prema Vinkovcima, ali doputovali su i odradili susret na najbolji mogući način.

Već u šestoj minuti gosti su stigli do vodstva. Cibalijina obrana loše je reagirala, Gotal je pronašao Ofosua koji lakoćom zabija za vodstvo.

Šest minuta kasnije novi pogodak. Ovaj put Gotal je bio strijelac i to nakon dobrog ubačaja Kitanovskog.

Domaćin je bio potpuno šokiran, ništa nije mogao odigrati, a Puljani nisu propustili priliku potpuno ga dotući. U 22. minuti Čuljak je asistirao Kitanovskom koji podiže na 3:0.

Ako su se Vinkovčani i nadali nekom čudu u nastavku, vrlo brzo su smireni. U 50. minuti Ikić je napravio prekršaj nad Ofosuom, dosuđen je kazneni udarac koji je Gotal pretvorio u pogodak. Vinkovčani su žestoko protestirali, nije bilo spora je li prekršaj bio jer je bio očit, no problem je bio u tome što je povlačenje počelo dobrih metar prije kaznenog prostora.

Neposredno nakon što su Puljani povisili na 4:0, Cibalia je smanjila nakon lijepe akcije Miličevića i Kordića, no do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

U završnici je pocrvenio David Puclin koji će zbog toga propustiti drugi dvoboj ova dva kluba, u utorak u Kupu.