Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 04.11.2017, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6355

Branimir Korać • subota, 04.11.2017.

Veliko iznenađenje u 15. kolu HT Prve lige priredili su igrači Rudeša koji su na Poljudu slavili s 3:2. Hajduk je vodio 2:0 i imao sve u svojim rukama da bi Rudeš u drugom poluvremenu napravio malo čudo i preokretom došao do pobjede...

Treće kolo zaredom Hajduk ne zna za pobjedu, a apsolutno najružniji poraz ove sezone doživio je na svom travnjaku od Rudeša. Posljednjeplasirana momčad HT Prve lige odnijela je pobjedu s Poljuda 3:2 pametnim i požrtvovnim nastupom iskoristivši sve Hajdukove slabosti i potpuni pad nakon vodstva 2:0.

Joan Carrillo ima sve više kritičara, a oni će biti posebno glasni nakon ovog raspada koji se Hajduku nije smio dogoditi. No, za njega nisu zaslužni samo igrači splitskog kluba već i gosti koji su se borili, nisu izgubili glavu nakon što su rano ušli u zaostatak od dva pogotka i zaslužili su ovu pobjedu.

Inaki Alonso povukao je dobre poteze, igrači koji su ušli s klupe pomogli su u preokretu, u svlačionici je očito dao dobre smjernice svojim igračima i u drugom poluvremenu Rudeš je bio bolji nego u prvih 45 minuta. S druge strane Hajduk nije pokazivao nikakve pomake, Splićani kao da su pomislili kako su uzeli sva tri boda nakon drugog pogotka.

Kako je krenulo, činilo se da Rudešu sprema dugačka i teška večer u Splitu. Hajduk je odlično otvorio i već u prvih 20 minuta stigao je do vodstva 2:0. Prvo je Savvas inteligentnom asistencijom pronašao Borju Lopeza koji lijepo zabija, a onda je Ohandza nakon kombinacije s Ercegom povisio na 2:0.

Do kraja prvog dijela mogao je Ohandza još jednim pogotkom potpuno riješiti utakmicu, ali Čondrić je zadržao Rudeš na životu.

U drugom dijelu drugačija slika. Nakon što je Čondrić obranio zicer Ercegu, Rudešu se isplatila ofenziva i stigao je vrlo brzo do smanjenja zaostatka.

Turčin je osvojio loptu i dobio puno prostora, odlično pronašao Entrenu koji lijepo zabija za 2:1.

Odmah nakon toga Čondrić bilježi još jednu veliku obranu kada zaustavlja Teklića, a Rudeš na drugoj strani dolazi do poravnanja. Budimir je izmaknuo pozornosti domaće obrane, bacao Stipicu u dva navrata na tlo, a onda zakucao loptu u mrežu.

S tribina su krenula burna negodovanja, na meti su bili uprava i igrači, a Hajduk je krenuo po novo vodstvo. Erceg mu je bio najbliži kada je Čondrić obranio njegov pokušaj, a potpuni šok dogodio se u 89. minuti kada je sijevnula nova kontra gostiju i novi pogodak Entrene za potpuni preokret.

Rudeš je izdržao u sudačkoj nadoknadi i uzeo sva tri boda te stavio Carrilla u tešku poziciju.