Luka Medić • subota, 04.11.2017.

U 12. kolu Serie A Crotone je s 3:2 slavio kod Bologne, a gostujuću pobjedu upisala je i Sampdoria u gradskom derbiju protiv Genove s 2:0...

Derby della Lanterna, ili Genovski derbi treći put za redom otišao je na stranu plavu stranu. Sampdoria je kao gost slavila protiv Genoe. Momčad Ivana Jurića tako je upisala treći poraz za redom, a protiv najvećih rivala za pobjedu pred „svojim navijačima“ ne zna čak šest godina. Za pobjedničku momčad svih 90 minuta odigrao je povratnik u hrvatsku reprezentaciju, Ivan Strinić. Petar Brlek nije dobio priliku za Genou, cijeli susret odgledao je s klupe.

Iako je Genoa bolje ušla u susret Sampdoria je povela u 24. minuti nakon što je Zapata na sredini terena dobio zračni duel i poslao loptu prema vratima Genoe. Obrambeni igrač domaćih Zukanović bio je neodlučan nije na vrijeme ispucao loptu, a to je iskoristio Ramirez koji je bo brži, stigao prvi do lopte, ušao u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu pored Perina.

Konačnih 2:0 postavio je Quagliarella pred sam kraj susreta. Napadač Sampdorije poslao je loptu u praznu mrežu nakon što je Zapata još jednom asistencijom prevario istrčalog Perina i uposlio slobodnog suigrača.

Tako je Sampdoria upisala sedmu pobjedu u prvenstvu i sada s 23 boda drži visoko šesto mjesto. Genoi je ovo pak bio osmi poraz, treći uzastopni i sa samo šest bodova nalazi se na pretposljednjem 19. mjestu. U narednom kolu Sampdoriju čeka težak ispit, u goste joj dolazi Juventus. Genoa će u narednom kolu na sam jug, Ivana Jurića čeka susret s bivšim klubom Crotoneom ako uopće ostane na klupi.

A Crotone je uoči domaćeg dvoboja s Genoom morao na teško gostovanje u Bolognu. Na koncu je momčad iz jednog od najsiromašnijih dijelova Italije slavila na sjeveru, bilo je 3:2 za Crotone. Najbolji pojedinac na terenu bio je hrvatski nogometaš Ante Budimir. Budimir je igrao do 93. minute, a postigao je dva pogotka.

Prvo poluvrijeme bilo je mirno do 38. minute, a onda u sedam minuta tri pogotka. Prvo je u 38. minuti povela Bologna, s 20-ak metara iz slobodnog udarca pogodio je Verdi. U 42. minuti već je 1:1. Budimir se prvi put upisao u strijelce nakon što je u mrežu s nekoliko metara pospremio odbijenu loptu. U 46. minuti, uoči odlaska na odmor Verdi je još jednim pogotkom iz slobodnog udarca iz slične situacije kao nekoliko minuta ranije vratio prednost na stranu Bologne.

Prednost Bologne trajala je do 68. minute kada je Crotone u dvije minute postigao dva pogotka i preokrenuo rezultat. Prvo je Trotta izjednačio iz najstrože kazne, a onda se u 70. minuti Ante Budimir po drugi puta upisao u strijelce. Ovog puta je pogodio s 15-ak metara. Do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata pa je tako Crotone upisao treću pobjedu ove sezone, prvu u gostima.

Nakon 12 utakmica Bologna drži 12. mjesto s 14 bodova, a Crotone je 14. s 12 bodova. U idućem kolu Bologna gostuje kod Verone, Crotone dočekuje Genou.